ışid sempatizanı ırkçılarla sidik yarışına giren sözlük yazarı

buraya geldiğinde tematik bir sözlükten ilgi alanı ayrışmış, ortak paydası daha fazla olan bir topluluk bekleyen yazarın düştüğü haldir.

10 senedir ekşideki insan kalitesinin nasıl hızla düştüğünü yaşı tutan herkes takip ediyordur; akademik sayıabilecek girdi kalitesinden gerçekliği sorgulanır hale gelen dezenformasyona, ordan da önüne gelen herkesi üye yapmasıyla iyice yozlaşan bir ortama.

malesef buradaki topluluk inci kalitesinde şuan -istisnalar kaideyi bozmaz- sözlük adına düşündürücü.


mesela muhatap olunan kafa bu: "dünkü olaya sevinen vardır sevinmeyen vardır. insanların seçimi yargılamak nasıl bir düşünce yapısıdır?
hani hoş görü?"
bir yıl önce 2 tane askerimizi öldüren ve belki yarın onlarca askerimizi öldürecek olan ışidin, öldürdüğü 20' li yaşlarda ki türkiyenin dört bir yanından gelen 32 gencin parçalanarak ölmesine neden olan eylemine sevinebilecek kapasitede ki insanlarla yapılabilecek en son şeyi yapmış kişidir. zira duvarla konuşmak daha kazandırıcı bir diyalog olurdu. askerlerini şehit eden insanların, senin topraklarında onlarca kişinin canını almasına seviniyorsan . keşke yıllar önce manda kabul edilseymiş diyorum. bu zekaya fazlaymış bile
https://pbs.twimg.com/media/ckdyslbuaaabdqc.jpg