ışıl alben

galatasaray bayan basketbol takımı kaptanı,aynı zamanda milli formayı da başarıyla terletmekte tabi bunlar sportif yönleri birde benim bu başlığı açmama sebep olan yönleri var çok sempatik sözlük çok.
gerzek galatasaray taraftarı tarafından arda turan'la evlenmesi yönünde tezahüratlara maruz kalmış basketbolcu.**
uğruna kitaplar yazılası insan.
basketbol hayatını gsde sürdüren ve milli takımın önemli oyuncularından biri olan güzel kız.
bayan voleybol takımımızın maçlarının bitmek bilmemesinden dolayı sürekli yarım yamalak izlemek zorunda kaldığım potanın perisi.
milli formayla çoğu zaman kurtarıcı, takımın bir numarası olmak isterken saçmalayan basketini beyenmedim civciv tipli galatasaraylı,,, bu arada bayan basketbolu olduğundan mı bilmem çok amatör setler uygulanıyor maç içinde...
dün akşam ki maçta* top her kendisine geldiğinde heyecanlandıran tatlı şey,o top çalmalar,küçük boyunla ribaund almalar yada almaya çalışmalar,attığın şutlar falan ııı şey kısaca yenir ki bu.**
botaş kadın basketbol fabrikasından çıkma oyun kurucu. bu takımın formasıyla kendisini izlediğim dönemlerde, "esmeral giderse, beşiktaş'a alınabilir aslında" diye mırıldanırken kendisi galatasaray'ın yolunu tutmuştur. tabii sonradan öğrendik ki sadece galatasaray oyuncusu değil; aynı zamanda fanatik bir galatasaray taraftarı imiş. öyle ki milan baros galatasaray tarafından transfer edildiğinde, kendisini havaalanında karşılamaya galatasaray formasını giyip gidenler arasındadır.

mücadeleci, seri, asistleri fena sayılmayacak bir oyuncuydu adana'da top sektirdiği yıllarda. şutunu geliştirmesi gerekiyordu. sene 2012 halâ ışıl alben için aynı şeyleri söylüyoruz. taraftarlığı oyunculuğunun önüne geçmiştir diyerek giriyi bitirelim.

ovv zorunlu edit: ssm haklı. biz botaş'ta parladığı döneme şahit olunca, ister istemez adana'ya mâl ettik kendisini. kendisine teşekkürü borç bilirim.
basketbol yaşantısı 1998 yılında istanbul üniversitesi ile başlamıştır,tam 6 sene süren alt yapı kariyeri boyunca 5 şampiyonluk yaşamış*,16 yaşına geldiğinde ise a takıma alınmış ve 2 sene de a takım da görev almıştır,bu süre zarfında gençler avrupa şampiyonası asist kraliçesi,ümitler avrupa şampiyonası asist kraliçesi olan alben seneler 2006'yı gösterdiğinde botaş'ın yolunu tutar*,daha sonra zaten taraftarı olduğu galatasaray'a transfer olur* yani botaş'ın değil istanbul üniversitesinin yetiştirdiği bir oyuncudur.
rus ekibi dinamo kursk'tan teklif aldığı ve gitmek istediği konuşulmaktadır.
-- alıntı--

"ışıl ile çok büyük ölçüde anlaştığımızı söyleyebilirim ama bu yeterli değil. dinamo kursk'un elinde ışıl'ın sözleşmesi var. kursk'un yaklaşımı durumu belirleyecek. çözüleceğini umuyoruz."

-- alıntı--

*
13 mayıs 2014 soma maden ocağı patlaması sonucu hayatını kaybeden madencilerin evlerini ziyaret edip, ailelerin acısını paylaşmıştır.
2014-2015 sezonunda dinamo kursk'ta oynayacağı resmileşmiştir.
bu kızı her gördüğümde acemi cadı dizisinde toygar karekterini canlandıran oyuncu kaan yılmaz gelir aklıma.
galatasaray tarafından resmi siteden uğurlama yazısı ile gönderilen kaptan
önümüzdeki sezon rusya'nın dinamo kursk takımında forma giyecek olan basketbolcu.
http://www.milliyet.com.tr/isil-alben-fenerbahcelilerle-galatasaray-1949019-skorerhaber/
19 kasım 2014 dinamo kursk galatasaray odeabank maçında potaya dahi bakmayan guard. sayı atmadan bitirmiş maçı
bir sezonluk bir aradan sonra yeniden galatasaray'a dönen oyun kurucu. 3 yıllık sözleşme imzalamış. frida eldebrink'in dinamo kursk'a transferi sonrasında kendisinin yuvaya dönüşü zaten beklenen bir gelişmeydi.