ismail köybaşı

  • /
  • 25
ibrahim üzülmez'den sonra yine gaziantepspor'dan alınan, yıllarca başarıyla hizmet edeceğine inandığımız sol bek futbolcusu.
2008 yılında önemli bir maliyetle gaziantepspor'dan transfer edilen 1989 doğumlu sol bek. fener'e koyacağı başın işaretlerini şimdiden veren, genç yeteneğimiz. kendisi sol bek, rıdvan* sağ bek. hayal ediyorum da sözlük.
beşiktaş'ımızın geleceğinde önemli başarılara imza atacağını umduğum genç yeteneğimiz.
sol kanadımızı senelerce doldurmasını beklediğim genç yeteneğimizdir.
bu akşam oynanacak olan belçika maçında beşiktaşımızı temsil edecek oyunculardan birisidir.
su siralar hangi kanalda oldugunu cok merak ettigim millî macta forma giyecek gelecegin banko sol beki, deli ibo'nun veliahti..!
dün aksamki türkiye-belçika maçında beşiktaş'ı temsil etmiş ve bir golü hazırlamıstır. sol kanadımızı yıllarca dolduracagına inandıgım genç yetenekli futbolcu.
türkiye'nin tartışmasız gelecek vaad eden futbolcuları arasında adını ilk sıralara yazdırmış, beşiktaşımızın sol kanadıdır.. deli ibo ve ismail gibi 2 sol kanada sahip olmanın gururunu yaşatırlar.. zeki, çevik,atletik ve meraklı yapısının üstüne çok genç oluşu ismail'i uefa nın resmi internet sitesine bile taşımıştır..
guus hiddink'in milli takımda ismail'i keserek hakan balta yı oynatmasını anlamakta zorluk çekiyorum ayrıca.. tamam bazı büyük maçlarda ismail tecrübesizliğinden dolayı kesilebilir fakat yerine oynatacağınız adam sadece deli ibo dur.. hakan balta neyin nesi anlamış değilim vesselam!!
attığımız her golden sonra gol sevinçlerinde uçarak gelmesi ile futbolcularımızdan birini sakatlama potansiyeline sahip genç yetenek.
marca gazetesi tarafından 2011 yılına damga vuracak 11 oyuncudan biri olarak seçilmiş oyuncumuz. kıymetini bilemiyoruz sanki elimizin altındaki adamın.

http://tinyurl.com/5w6koer
kendisi 2011'e damga vurabilir ama oynatılırsa(!)
daha önce de fifanın gelecek vaat eden yüz futbolcusu arasında gösterilmiş olan, ama listelere değil de gözlerimize inanmamız gerekirse, çok çalışması gerek çoookk.
roberto hilbertle beraber dişlinin en önemli parçalarından biri olduğunu an itibariyle anladığımız sol bek. artık maçlar hücuma katılan beklerle kazanılıyor zira.

(bkz: daniel alves)
(bkz: maxwell scherrer cabelino andrade)
bugün için aradığımız, yokluğunu fazlasıyla hissettiğimiz sol bekimiz
9 şubat 2011 türkiye güney kore maçı esnasında diğer anadolu kaplanlarının hepsi kendi sahasında çakılı kalmışken; ileride topla yapayalnız kalakalmış bir trabzonsporlu anadolu kaplanını görür görmez sol kanattan yardırmayı akıl etmiş tek oyuncudur... fakat o yalnız anadolu kaplanı topu ismail'in önüne bırakıvermek dururken, teeeeeey kendi sahasındaki anadolu kaplanlarına geri dönmüş, yepisyeni atağın amına koymuştur... ve şüphesiz ki bu schuster reyiz'in türk spor medyasına verdiği şukela bir ayardır... *
necip uysal ile birlikte bu takımın geleceği olduğunu bu gece * bir kez daha kanıtlayan futbolcu.

---------------alıntı---------------
şu an bir travmadayız. diyecek hiçbir şey bulamıyorum. zor bir durum, çok zor. bu duruma neden olan biziz ve yapılması gereken her şeyi yapacağız. galibiyet takıma ve bize özgüven getirecek. bu yüzden önümüzdeki maçlarda daha iyi bir performans sergileyeceğiz. elimizden geleni yapıp hak ettiğimiz yerlere geleceğiz. daha çok çalışacağız. beşiktaş çok büyük bir kulüp. takımı düşürdüğümüz bu durumdan yine biz kurtaracağız.'
---------------alıntı---------------
sol taşakta oynayan futbolcumuz.
bazı kasap arkadaşlardan aldığı darbe sonucu kasığında yırtık tespit edilen ve 4 hafta sahalardan uzak kalacak olan futbolcumuz...

http://tinyurl.com/6g3zhdb

ya ben ne diyeyim ki.. başarıyı bu şekilde elde etmeyi içine sindirebilen insanlara ne denir ki? bitsin artık şu lanet olasıca sezon. en azından birkaç ay, darbeye bağlı sakatlık haberleri uzak olur bizden, her günü "acaba bu sabah sakatlık haberi alacak mıyız?" diye diken üstünde geçirmemiş oluruz...
  • /
  • 25