ismail saymaz

türk gazeteci. 2002'den beri radikal gazetesinde çalışan saymaz insan hakkı ihlalleri, düşünce özgürlüğü hakkında haberler yapıyor ve kitaplar yazıyor. 2014'de sınır tanımayan gazeteciler örgütü’nün yılın “100 basın kahramanı” listesine alındı.cnn türk ve habertürk gibi kanallarda çeşitli tartışma programlarına da katılan saymaz, haberleri nedeniyle yirmiye yakın davada yüz yılı aşkın hapis cezası istemiyle yargılanmıştır.

ukte: artin
son nagehan alçı bükücü. cnn türk'te nagehan'ı sağlam göt etti.

'' kemalistler mi size gidin bank asya'dan ev kredisi alın dedi?'' dedi. ardından ''hanımefendi zekeriya öz'ün heykelini dikecek olan ben değildim, eşinizdi; gidin götürün heykeli evinize.'' dedi. nagehan alçı zaten pert.

https://www.youtube.com/watch?v=trakpsfk1so
iş cinayetlerini konu aldığı"fıtrat" isimli kitabı 4 kasım`da çıkacak yazar. ’fıtrat: iş kazası değil, cinayet’
erzurumlu bir ailenin rize`de büyümüş yaz tatillerinde kuran kursuna gitmiş doksanlarda ülkü ocağı reisliği yapmış çocuğu.

ot dergi 45. sayı nurhak kaya röportajı
alıntı--

israil ile anlaşan bir başka iktidar olsaydı şimdi beyazıt meydanında kuranlar okunuyor, sultanahmet'te israil bayrağı yakılıyordu.

alıntı--

diyen gazeteci bence adam haklı.
"17 aralık soruşturmasında 2014 yılındaki takipsizlik kararı, vakit geçirmeden yeni delillerle kaldırılmalı. kimse rüşvet almışsa, koluna saat takmışsa, ayakkabı kutusu kabul etmişse hesap vermeli." diyen gazeteci.
"ben yasaklanan 'sadece diktatör' adlı oyunu geçen yıl izlemiştim. ne kamu güvenliği sarsıldı, ne de toplumsal huzur zedelendi. kamu düzeni bozulursa, bir tiyatro oyunundan korkmakla bozulur." diyen yazar.