ismet badem

türkiye de basketbol denince 1990 larda akla gelen isim. onunla öğrendik nba yi, faulü, stepsi. maç anlatırken kendinden geçip, coşması tadından yenmez hale getirir maçları televizyon başındakiler için
12 nisan 2012 anadolu efes beşiktaş milangaz maçından sonra, beşiktaşın efesi haşamat etmesini, küçük takım büyük takım yok, dikaktli olacaksın diye yorumluyan über zeka.
artık yaşlanmış olmasına bağlı olarak beşiktaş'ın büyüklüğünü ara ara unutmasını normal karşıladığım yorucu yorumcu.
kendisi bundan 20 yıl yıl önce sempatik gelirdi bize, böyle değişik şapkalar farklı yorumlar falan.ama yıllar içinde o da fenerbahçe formasını giydi, önceleri çaktırmadı sonraları fb tv de programler yapıp yalakalık yapmaya başladı.
tabi beşiktaş 5 milyon, tokat manyağı yaptığı kendi takımı ve yalakası olduğu efes 20 milyon dolar bütçeli olunca şaşırdı ne diyeceğini.ismet abi bize beşiktaş derler, biz soyadın gib adamı badem yapar kabuğunu soyar yeriz.
70'li yılların ortasında bir dönem küçük takım(?)* forması da giymiş eski basketbol oyuncusu, kendisi gibi yetenekleri kısıtlı eski bir basketbolcu olan (b: burçin badem)'in babası. oyunculuk döneminde bir necati güler, bir (vurgula: kemal erdenay), bir fehmi sadıkoğlu kadar iz bırakmasa da basketbol yorumculuğu ile geniş kitlelere kendisini tanıtmıştır. yüzeysel yorumlar, derinlikten yoksun analizler yazılarında/söylemlerinde sıkça yer kaplamış olup, kırmış olduğu potlar tıpkı sonuncusu gibi zaman zaman kendisini zor durumda bırakmıştır.

sanki bir kenara çekilmenin vakti geldi gibi abi. ne kadar art niyet gözetmesen de farkında olmadan yaralayıcı olabiliyorsun. (vurgula: fanatik basket) ile bu ülkenin en ücra köşelerine kadar basketbolu götürdüğün yılların hatrına artık evinden takip et şu maçları. ne sen üzül ne biz üzülelim.
her milli maçımızda 'italyan hakem'e laflar hazırlayan yorumcu.bir de çocuksanız ve basketboldan pek anlamıyorsanız takımımızın maçlarını yöneten bütün hakemlerin puştavat olduğunu düşünüyorsunuz ister istemez.
murat murathanoğlu ile kimyaları çok tutar.bu ikilinin anlattığı maçları izlemek zevkliydi eskiden.
12 nisan 2012 anadolu efes beşiktaş milangaz maçı boyunca efes şöyle oynamalı, böyle oynamalı deyip açıkça taraf tutan yorumcu. (!) her beşiktaş basketinde sinirlendi ve bunu belli etti. burdan seslenmek istiyorum ona: koyduk mu?
---------------alıntı---------------
bonsu bir pozisyonda turnikeye girerken steps yaptı. murat murathanoğlu euro 2008 çek cumhuriyeti maçının son dakikasındaki rıdvan dilmen heyecanıyla, hakemin düdüğünden önce steps! steps! diye bağırdı. sanki milli takım final oynuyor. ismet badem de reflexleri daha zayıf yaşlı amca olarak 1 saniye sonra murat abinin sesini bastırıyordu sanki düdüğü kendisi çalacak gibi: steps! steps! hakem de duymuş olacak ki, çaldı düdüğü.
---------------alıntı---------------
9 mayıs 2012 fenerbahçe ülker beşiktaş milangaz maçını farklı adreslerden takip ettiğim için maç esnasında ne söyledi de bu kadar eleştiri aldi merak ettigim yorumcu.
http://www.kartalbakisi.com/ozel-haber/ismet-badem-elestirilere-cevap-verdi-h10750.html
20 mayıs 2012 beşiktaş milangaz galatasaray medical park maçı üzerine, şöyle güzel bir yazı yazmış:

http://www.kartalbakisi.com/basketbol/yok-artik-besiktas-h10844.html

bolca anlatım bozukluğu ve imlâ hatası var ama, cümleleri, gelişinden anlarsınız bence. *
şu an kartalbakışı tv'de başlayan "6. adam" programının konuğu.

http://kartalbakisi.tv/
---------------alıntı---------------
beşiktaş milangaz-anadolu efes maçında siyah beyazlı taraftarların tepkisini toplayan anadolu efes için 'büyük küçüm takım ayrımı yok artık' yorumuna da açıklık getiren badem;

'bu sözümün nedeni anadolu efes'lilerin sezon başından beri biz çok çok iyi takımız tüm kupalar bizim olacak tarzındaki yorumlarıdır. tuncay özilhan bizi arayıp işte gerçek büyük biziz gibi söylemlerinin ardından ben o an beşiktaş'ı katmadan bunu söyledim. kesinlikle o cümle beşiktaş'a söylenen bir şey değildi. efes'in kendisini fazla yüksekte görmesini eleştirmiştim. ben beşiktaş'ı asla küçümseyemem' dedi.

'neden sezonun en başarılı takımına g.saray medical park dediniz?' sorusuna ise badem;

'ben bu sözü beko basketbol ligi sezonunun yani normal sezonun en başarılı takımı g.saray dedim. normal sezonu lider tamamlayan g.saray olduğu için öyle söyledim. diğer taraftan beşiktaş bu sezon şuanda finali kazanması belli bile değilken bence senenin takımıdır.'
---------------alıntı---------------

http://www.kartalbakisi.com/ozel/ben-tarafli-mac-anlatmiyorum-h10959.html
26 mayıs 2012 banvit anadolu efes maçında durduk yere carlos arroyo'yu öven adam. komik oluyor. hani "bakın ben yanlı değilim" der gibi.

aslında antipatik bulmuyorum kendisini. beni de beşiktaş maçına verseler ben de beşiktaş penceresinden bakarım karşılaşmaya. *

o kadar yüklenilmiş ki adama ondan böyle bir şey yaptı heralde.
---------------alıntı---------------
beşiktaş milangaz şampiyonluğu sonuna kadar hak etti
---------------alıntı---------------
diyerek, bir o kenardan bir bu kenardan yemeye devam eden basketbol duayeni.
ahmet nur çebi ile röportaj yaparken, birden futbola dönen çebi'yi "bu gece basketbol,basketbol" diyerek uyarmış kişi.

tam oturduğum yerden ben diyecektim aynısını. yahu almışsın kupayı, rüya gibi bir sezon yaşamışsın, hala futbol. adamların emeklere yazık.
  • /
  • 2