iyi geceler

karşınızda ki kişiye uykusundan veya uykunuzdan hemen önce söylenen güzel temenni.
tek başınıza söylemeye başlandıysanız durumunuz içler acısıdır.
devamında tatlı rüyalar dediğim uyuma moduna geçiş müsaadesi barındıran iyi dilek ifadesi
yarın sabah kalktığımız zaman çok fazla şeyin değişmeyeceğini bilmemize rağmen bir temennidir. en azından uykumuz güzel geçsin gecemiz güzel geçsin anlamındadır.
#50364 bu sefer söylendiğinde gerçekten yarın herşeyin değişeceğini umduğumdur.
bu gece için vakti çoktan gelmiş iyi dilek kalıbı.
(bkz: sana da)
sagopa kajmer in bir pesimistin gözyaşları* albümünün outrosudur.
ilk önce 47 saniye süren bir skit,5 dakika sessizliğin ardından konserden parçalar yer almaktadır.12:46 da tanrı çekti tüm resimleri şarkısının farklı beatteki versiyonu bulunmakta.
toplam 16 dakika 52 saniye sürmektedir.
ya yatmaya giderken ya da yatmaya gidene denilen bir sözdür.
bu tip sözleri beyefendi ve hanınefendiler sıkca kullanır.
kalın parmaklarımın klavyedeki harfleri karıştırıp; imla hatalarında boğulurken öğrendim yüzmeyi. misafir mahçupluğundaki nefes alışverişlerimi sayıyor ve saniyelerin tıkırtısına saklıyordum çocukluğumu. ben sen de kalmış çocukluğuma okuyorum masalları, bir vardı bir yoktu diye. ilkokul çağında fişlerde seni birleştiriyor, adını cümle içinde kullanıyordum. zayıf gelen karnemdeki matematiğin defterine tebessümünün formülünü yazıyordum.
büyüyordum...
orta okulu liseye bağlayan dönemde adına yazılmış tüm şarkıları dinliyordum, aşk sana benziyordu ve ben sana şiirler yazıyordum yarım yamalak,yarım kafiyeli. dershane yıllarımı kitapçıkların cevap anahtarı ile yarışıyla geçirdiğimde, yağmurların buğusunda öpüşüyorduk seninle. ilk telleri döküldüğünde saçlarımın ellerime daha tatlı buluyordun beni. gözlerimin beyazını seviyordun ve ben hep aydınlıklara bakıyordum. gözbebeğimden öpüyordu beni bakışların ve yanaklarım kırmızıya çalıyorken 21. yaşımı kutluyorduk tek mumlu pastada. geceler biriktiriyordum sana, gündüzleri aldığım her nefesin hesabını ödercesine. uykuya daldı şehir, satırlarım uykulu. sana bulaşmamış güne demem ben iyi geceler.
ve bir teşekkür daha edildi güneşe, uğurlandı gün ve karşılandı ay; hoş gelişler eşliğinde. karanlığa sığmayacak kadar keder yüklü sözcüklerle gezinemiyorum yollarda gündüzleri ve kararmasını bekliyorum kaldırımların. adımlarım iz bırakmasın ve sürüklenmesin peşimden herhangi biri diye sokak lambalarının uğramadığı ara yolları seçiyorum. hiç bir ara sokağın hayallere çıkmadığını öğrendiğimden beri gözyaşları kumbaram birikiyor ve taşacak gibi oluyor bazen. en büyük birikimleri; bir kaç yerden defalarca kırılmış hevesleri, dolu göz altı torbaları ve güneş görmemiş umutları olan biri çıkıp iyi geceler dileklerini iletiyor sizlere. sıkı tutun dileklerimi çünkü kaçan balonları ve uçurtmalarımı hep böyle kaybettim. sıkı tutun hayalleri ama sıkmayın kırılıyor sonra hevesler gibi. siz en iyisi sarılın güneşe hem eli kulağında gelir bir kaç saate. tutun çekin kenara ve öğretin gitmemeyi. gidenin mahcupluğundan ve kalanın yükünden; iyi geceler sözlük.