jeremain lens

besiktas jk tarihinin en buyuk kazigi.

lan bu kulube ailton, youla, eneramo, denthino falan geldi ama hic biri bunun kadar berbat sonuclara neden olmadi be.

(bkz:1 mart 2018 beşiktaş fenerbahçe maçı)
artık her hareketine güldüğüm futbolcu. bu herife büyü mü yapmışlar lan cin çarpmış gibi dolanıyor sahada.

(bkz:1 mart 2018 beşiktaş fenerbahçe maçı)
şu an herhangi bir beşiktaş onbirinde yazılması o gün sahaya çıkan futbolculara, biz taraftarlara resmen zul’dür. ancak bu adam üzerinde şenol güneş’in çok ta haklı olduğunu söyleyemem çünkü ligin ilk devresinde saçma puan kayıpları yaptığımız maçlarda, çok berbat performanslar varken yani itin götüne sokulacak kadar kötü değilken, sanıyorum volkan şen transferinin olmayışı ile anlamsız bir önyargı oluştu hocada ve her seferinde bu adamı oyundan alarak yani tek sebep lens’miş gibi taraftar ve medya’nın önüne bırakıldı, özgüvenini kırdı artık yeni sezona kadar kendisinden verim alınacağını düşünmüyorum. quaresma’nında okkalı bir ceza alacağı herkesin malümu böyle bir kadro derinliğinde daha doğrusu sezon başı kadroda olan isimleri (gökhan töre ve orkan çınar) düşününce tek kanatla kaldık ya; kime neye kızacağımı bilemiyorum.
beşiktaş forması giydiğinin farkında olmayan hollandalı futbolcu.
yazık olmuş bir oyuncu. orkan bunu donunda sallar. galibiyeti baltalayan adam.
(bkz:1 mart 2018 beşiktaş fenerbahçe maçı)
quaresma'nın yokluğunda oynatılmaya devam edilmeli kendine olan güveni oturmaya başlıyor takım'da taraftar da kendisine sahip çıkıyor bence oynadıkça verimi artacak ben inanıyorum.
quaresma'nın yokluğunda oynatılmaya devam edilmemesi topçudur bana göre. olması gereken talisca'yı kanada çekip ortaya oğuzhan özyakup'u almaktır.
bonservisini aldıktan sonra oynatmama lüksümüz olmayan futbolcu. yeteneklerini tekrar açığa çıkarması gerekiyor. bu batık ekonomik durumumuzla böyle bir oyuncuyu kaybetmek büyük kayıp olur.
talisca’dan kanat performansı olarak ne bekliyorsunuz acaba adamın bütün olayı zaten gizli santraforluk onu da kanada çekersen takım olarak sezon sonuna kadar 5 gol ya atarız ya atamayız.birde kanatta talisca’nın savunmaya quaresma kadar bile katkısı olmaz.
lens’e dönelim evet transferi sidik yarıştırma gibi olduğundan çok memnun etmedi lakin mundar edilecek bir topçu değil, bu sene oda gördü formanın fenerbahçedeki kadar ucuz olmadığını önünde medel, babel ve quaresma örnekleri var daha iyi olacaktır.
maç satan şuan ligdeki en kötü topçu bile demek istemediğim adam saç baş yolduruyor efendim
aldığı paraya göre yeterince katkı sağlamayan oyuncumuz.

yinede çaba ve iyi niyet görüyorum sanki şöyle diyor içinden "evet kabul, bu sene çöp gibi oynuyorum ve sezon sonuna kadar pek toparlıyabilecek gibide değilim ama defansa falan yardım ederek yinede bişeyler vermeye çalışıyorum bu yıllık idare edin".
bu gözlerin beşiktaşta gördüğü en kötü performanslardan biri
ayrıca
bu kadar kötü oynamasına karşılık sahada ısrarla oynatılması bu sezon aklımı oynatmama neden olmuştur
pek sayın şenol hocam bu zatın yerine u16 takımından genç arkadaşlarımızdan birisini dahi koysaydı kesinlikle daha kötü olmazdı
first touch'u bu kadar kötü winger nadir görülür. topa ilk teması o kadar kötü ki, ayağına gelen her topu ayağından açmayı, hakimiyet alanında tutamamayı bir şekilde başarıyor lens. şurayı unutmamak lazım, lens'in faula sebep olduğu pozisyonların hiçbiri geçen yıl çalınmıyordu, bu sebeple de aygır gibi güçlü bir oyuncu izlenimi veriyordu. bir kanat oyuncusu için çok ekstra bir özellik olsa da, hâlâ aygır gibi güçlü lens. oyununu buna göre dizayn etmiş bir oyuncu için her ikili mücadelenin faul çalınması da özgüven kaybı olarak geri dönüyor ister istemez.

bitik bir oyuncu olduğunu düşünmüyorum, ama bizim oyun yapımıza uymadığı ve asla da uymayacağı ortada. rakip sahaya yerleşen, oyununu kabul ettiren bir takımın kanat oyuncusu eleştirilse de, şu yaşındaki quaresma'dır. lens'in oyun görüşü, yaratıcılığı ve özel yeteneği bu oyun anlayışı için olması gerekenin çok altında. hızlanarak oynayarak bir oyuncu için bizim oyun anlayışında yeterli hareket alanını bulamayacağı da aşikar. bunun yanında ters kanatta ancak yeterli denilebilecek düzeyde oynaması, çok bariz başka bir eksisi. santrafordan kanata evrilen sağ ayaklı bir oyuncunun, tıpkı babel gibi sol gizli forvete yatkın olması gerekirken, lens her nasılsa yalnızca sağ kanat oyununa adapte olabilmiş. babel'in milli takıma tekrar yükselmesi sanıldığı üzere jenerasyon yakalanamasından değil, daha komple bir futbolcuya evrilmesinden (oyun kurabilen kanat ve gizli forvet), lens'in uzaklaşması de tersi şekilde benzer sebepten.
beş kuruş etmez futbolcu. bildiğin kazık gibi girdi herif bize. bu takım şayet bu sene şampiyon olamadıysa bu herifin etkisi çok büyük
ısrarla oynatılarak beşiktaşa zarar veren futbolcu.
bu adama gereğinden fazla şans verildi ve hiçbirini değerlendiremedi.
birileri bu adama dur demeli.
bu adam tutmadı bizde. ilk fırsatta satılmalı derhal
tam kendisinden umudumuzu kestiğimiz dönemler çok iyi oynayıp bizi tekrar umutlandıran ve takip eden maçta yine hayal kırıklığına uğratan yetenekli ama verimsiz oyuncumuz. maalesef bizde olmadı.
gazişehir gaziantep maçının kadrosuna dahi alınmayan ne yazık ki hala kadromuzda bulunan futbolcu. fenerbahçe'de gösterdiği üst düzey performansla beşiktaş'a gelmeyi fazlasıyla hak etmiş ve o dönem itibarıyla doğru transfer olarak değerlendirilebilir. ancak beşiktaş formasıyla gösterdiği performans tam bir hayal kırıklığı olup son dönemlerdeki en fiyasko transferlerde başı çeker.
  • /
  • 3