john maynard keynes

aykırı fikir ve görüşleriye ekonomide çığır açan ingiliz iktisatçı.

iktisat öğrenim hayatımda tanıştım kendisiyle, o gün bu gündür hayatımı sikiyor ismiyle. kendileri olmasaymış kapitalizm çöküşe uğrarmış arkadaş. iktisat veya benzeri bir öğrenim hayatını tercih edecek olan cıvırların baş belasıdır, adını duymadığınız sene - karşı çıkmadığı görüş olmadığını göreceksiniz.
iksat dersine ucundan kenarından dokunmuş olanların sınav dönemleri günde 7 defa ana avrat düz gittiği insan. iktisat hocalarına göre ise bir efsane. iktisatın atatürk'ü gibi biri. devletin ekonomiye müdahalesini savunur.
1929 büyük buhranı'dan kurtuluşun baş mimarı olan ingiliz iktisatçı. iktisat biliminde adam smith'ten sonra gelen en önemli iktisatçıdır.
olay keynesle bitse tamam abi razıyız.keynesyenciler ve yeni keynesyenciler,klasikçiler ve yeni klasikçiler,monoterisler bilmem neler.ha bide bu ibnelerin işleri güçleri birbirlerine laf sokmak.yok nerden bi acıgını bulsamda eleştirsem falan filan.
adam smith'in görünmez eline şiddetle karşı çıkan, devletin özellikle işsizlikte piyasalara müdahalede bulunması gerektiğini söyleyen iktisatçı.