jose kleberson

2005-2007 yılları arasında beşiktaş forması giyen brezilyalı zoraki ön libero. ismini (vurgula: köle izaura ) dizisinin setinde ışıkçılık yapan babasının yakın arkadaşının canladırmış olduğu (vurgula: peder jose ) isimli karakterden alan kleberson, profesyonel kariyerine (vurgula: atletico paranaense ) takımnda "merhaba" der. buradan da anlaşılacağı üzere şizofrenik bir ergenlik dönemi geçirmiştir. insan hiç mesleki kariyeri ile sohbet eder mi? değil mi sevgili romalılar? öhöm, neyse. 2001-2002 sezonunda atletico paranaense forması altında brezilya ligi şampiyonluğu yaşar ve 2002 yazında dünya kupası finalleri için luiz felipe scolari tarafından brezilya milli takımı kadrosuna çağırılır. brezilya'nın sağ kanadında hücuma dönük olarak oldukça dikkat çekici bir performans sergiler. dünya kupasını kaldırdıktan sonra, stad çıkışında bekleyen kemik rengi bir (vurgula: murat 124 ) içinden çıkan takım elbiseli iki adam, kendisini alex ferguson'un beklediğini söyleyerek takım otobüsüne binemeden genç jose'yi alıkoyar.

sadece (vurgula: tekirdağ namık kemal yay tesisleri)'nde köfte yemek için mola verdikten sonra, üç ay süren bir yolculuk neticesinde manchester'a ulaşabildiği için sezona oldukça geç başlar. iki sezon boyunca manchester united'ta zaman zaman ilk onbir şansı bulur. 2005 yılında rıza çalımbay yönetimindeki beşiktaş'a golcü olarak transfer edilen gonçalves da silva ailton'un konuşacak arkadaş sıkıntısı çekmesi nedeniyle üzüntüden hızla zayıfladığını farkeden yönetim, kleberson'u makul bir bonservis bedeliyle transfer eder. "oğlum bu brezilyalılar nereye koysan oynar" mantığının hâkim paradigma olması nedeniyle birden bire kendisini defansif orta saha olarak bulur. çok değil bir sezon sonra bir başka brezilyalı arkadaşı ricardinho aynı takımda sol açık taklidi yapacaktır. orta sahanın ağırlığını kaldırabilecek fiziki ve mental yeterliliğe sahip olmaması nedeniyle oldukça istikrarsız bir tablo çizer. bilhassa 2006-2007 sezonunda ağır eleştirilerden kendisini kurtaramaz. enteresandır hücum özelliği had safhada olan safkan bir sağ kanat, olmadı en fazla sağ iç olan bu adamı zorla dmc olarak oynatmaya kalkan beşiktaş, 2012 yılı itibariyle halen ofansı kuvvetli bir sağ bek aşermektedir.

2007 yılında kaçarcasına ülkesine gider. (vurgula: flamengo) takımı ile sözleşme imzalayarak, dört sezon boyunca burada top koşturur. carlos dunga tarafından 2010 dünya kupası için brezilya milli takımı kadrosuna dahil edilir. eski günlerinden oldukça uzak olsa da en azından kafaca rahattır. yamulmuyorsam 2009 yılında flamengo formasıyla bir de şampiyonluk yaşamıştır. şimdilerde futbola başladığı yer olan atletico paranaense'de kiralık olarak forma giymektedir.

tatlıyı en sona sakladım ahah. 18 eylül 2005 tarihinde inönü stadı'nda fenerbahçe'ye öyle bir gol atmıştır ki, hayal-i cihan değer.
2005 yılında fenerbahçe'ye attığı golle hafızalarda yer alan süperstar.
volkan demirel'i uzaktan attığı frikiği ile avlayan eski beşiktaş'lı futbolcu. ayrıca kendisinin en son oynadığı maçtaki forması halen tarafımdan saklanmaktadır.
manchester united'a cristiano ronaldo ile birlikte imza atan oyuncu.
allah birine yürü ya kulum diyor diğerine 'sen dur orada bi bekle, beş adım geri git, hah orada kal' diyor. enteresan.

https://twitter.com/fourfourtwotr/status/309072953092481024/photo/1
çooook ilginç bir takasın öznesi olarak philadelphia'nın yolunu tutan oyuncu.
takas edildiği oyuncu da tanıdık üstelik;
http://www.fourfourtwo.com.tr/2013/03/30/mls-brezilya-arasinda-ilginc-bir-takas/
http://skorer.milliyet.com.tr/kleberson-indy-eleven-a-transfer/besiktas/detay/1856954/default.htm
https://www.youtube.com/watch?v=_e3q-nfmbnk

unutulmaz golü...

bu gol galibiyeti getirseydi kendisi asla unutulmayacak bir efsane olurdu..
kariyerine kuzey amerika ligi takımlarından fort lauderdale strikers'ta devam edecektir.
kendini tam gösteremedi aslında bir bakıma sanırım takımla ilgili sorunları oldu buda sahaya yansıdı ve gerisini biliyonuz ha unutmadan fenere attığı gol hala aklımda