kadın egemenliği

kadın egemenliği diye bierşey yoktur olması da mumkun değildir, bayan yazarlarımız bana kızmasın kızarsa da kendileri bilir, onların egemen oldukları durum tamamen erkeğin verdiği müsama doğrultusundadır, şu bılınmelidir ki siz sevdiğinize kocanıza vs. hayatınızdaki erkeklere karşı bir üstünlük kuruyorsanız, tamamen er kişinin size tolerans gösterip alttan almasındandır.

(bkz: züğürt tesellisi)
kadınların başımızın üstünde yeri var lafını doğrulayan başlıktır. ****
akıllı kadının erkeğine hissetirmediği egemenliktir. er kişi söz hakkının kendinde olduğunu sanar ama her türlü kadının istediği olur.
dünyanın en umursamaz varlikları olan erkeklerin aklına başından alabilen kadındır ki bunu sağlayabilmesinin tek sebebide yarattıkları güçlü egemenliktir. kadın isterse erkek kuldur. erkeğin istediği kadar egemenlik kurulur ancak erkeğe ne kadar izin vermesi gerektiğini söyleyen yine kadındır.
(bkz: yuvayı dişi kuş yapar)
öncelikle egemenlikten ne anladığımızı anlamalıyız.
şöyle ki;egemenlikten kastınız çift olma durumunda kadının erkeğe türlü yollarda isteğini yaptırmaksa,bu çok dar bir açı..bunun tartışmaya açık hiçbir yanı yoktur,biz insanoğlu değil miyiz ki sırf havva yasak elmadan yemek istedi diye cennet ten kovulan ve adem in bunu kabullenişinin cezasını çeken...buna eğer egemenlik deniyorsa evet kadınlar egemendir ama kimse kusura bakmasın,ben buna kurnazlık ve iyi politikacı olmak derim,egemen olmak demem..
asıl egemenlik yeryüzünde ata erkil yönetim birimlerine karşı kurulan/kurulamayan egemenliktir.birçok ülkenin devlet başkanları,bakanları,ceo ları,generalleri,şirket sahipleri erkekken ve kadınlar bu erkeklerin oyunlarında sıradan bir çalışanken hangi egemenlik?