kandil gecesi alkol almak

müslümanlıkta kutsal gecelerde yapılan ibadetlerin katlanarak sevap aldığı gibi , kutsal gecelerde işlenen günahların katlanarak yazılmaması için yapılmaması tavsiye edilen eylem.
gaza gelip yapmış olduğum olay,sonrasındaki pişmanlık kötü be sözlük
allahı günlerle kandıramayacağını bilen insanların rahatlıkla yaptıkları eylemdir, zira allahın her günü aynı her gün yasak olan bieşeyi yapıyorken korkmuyorsun, sadece dini bir geceye geldi diyemi tırsıyorsun, bence normaldir, içen adam içer.
tamam alkol alalım sözlük ama yabancılar bile bu tür günlerde temkinli davranırken bence de bizler bu tür eylemlerden kaçınalım derim ben. ama illa ki alırım diyorsak, günah da gizli sevap da..
içki içen insanların genelde saygı gereği uzak durduğu durum.
yumurtaya can verren rabbimin,kullarına yaklaşırken önüne takvimi ve hesap makinesini alarak hesaba oturmayacağına inanan bünyelerin yapabileceği eylemdir..ama çoğunlukla da vicdan gereği yapılmayandır..
allahın her günü eşit olduğu varsayılırken her gün içiyorsan o gün de içersin.
içmiyorsan saygıdan olmalıdır ki kimi kandırıyorsun günahsa hergün günah, artısı eksisi olmaz diye düşündüğüm konu.
görünen o ki alkol alan kişi için diğer günlerde alkol almaktan farklı olmayan eylem...dolayısıyla başka kimseyi ilgilendirmez sanki...
çoğunlukla kötü yönleri tartışılan olaydır.aslında hafif bir alkol ile daha evvel düşünülemeyen türde felsefi-dini konulara,kendi iç evrenimizde girebilmemiz kolaylaşır sanırsam.günah kısmından bahsedecek olursak "bir tek o gün mü günah?" diye sorabiliriz.
kişinin kendisinden başka hiç kimseyi ilgilendirmeyen olaydır. alkol alkoldür, haramsa 365 gün haramdır belirli günlerde değil.