karaköy güllüoğlu

baklavanın nasıl bir şey olduğunu anlayabilmek adına, herkesin en az bir kez baklava alması gereken, karaköy rıhtımında bulunan mekandır...
güllüoğlu'nun nam salmaya başladığı ve gerçekten hakkını vererek,zincirleşmeden uzak baklava sattığı tek yerdir.zannımca zincir halindeki güllüoğlu'ndan farklı kişilerin yönetmektedir ve kendi üretimlerini kendileri yapmaktadır..
diğer semtlerde bulunan güllüoğlu'ndan daha farklı ve lezzetli baklavası bulunan yer.
fabrikasyon üretimi olmayan tek güllüoğludur. karaköy katlı otoparkın altında bulunur. mutlaka uğranıp muhtelif bi baklavasının yanında limonata alınmalıdır ayak üstü yenmelidir.
çocukluğumda babamın bolca götürdüğü ve karaköy'e uzak/yakın bilmeksizin her karşıya geçişimizde baba güllüoğluna gidelim n'oolur yalvarışlarımın sebebi olan tatlıcı. bendeki yeri çok ayrıdır.

hoş şimdi eşek kadar adam olduk, okulumuz sebebiyle her gün karaköy vapur iskelesinden geçiyoruz ancak bir gün olsun iskelenin arka sokağına geçip tatlı yemişliğim yoktur. oysa ki hemen her o iskeleye inişimde "dönüşte gidecem lan!" dememe rağmen.

ama yarın gidecem olum!*
burada yediğiniz tatlı süresince içebildiğiniz kadar suya para ödemezsiniz. kalkar doldurursunuz bardağınızı kana kana içersiniz. yani eskiden öyleydi hala öyledir heralde.