kartalpencesi.com

yaptığı yarışmalarla her hafta bir uyesini kapalı tribünde misafir eden site.
bir çok sözlük yazarının tanışmasına sebep olan,sözlük yöneticilerinden isyanatesi nin sahibi olduğu güncel beşiktaş haber portalı ve forumu.
beşiktaş sitelerinin babası!.

3senedir bedava bilet yarışmalarıyla beşiktaşlılara, takımını inönüde ücretsiz izleme fırsatı veren, saygının hat saffada olduğu, beşiktaş semtinden doğan, harbi beşiktaş sitesi.. * *
kartal pençesi köşe yazılarında bu gün mükemmel bir köşe yazısı yayınlandı.. sağlam yazarların bulunduğu bir site, vakit bulsunlar yeterki. işte o yazı;

---------------alıntı---------------
bir kulüp düşünün 70 milyonluk türkiye'nin en büyük kulüplerinden biri ve o kulübün birde ürünlerinin satıldığı bir mağazalar zinciri düşünün.. ne beklersiniz o mağazalardan? tabiki satış rekorları.. ancak olay hiç öyle değil.. bahsi geçen kulübün mağazalar zinciri yok olmak üzere, belli başlı kişilerin himayesi altına girme yolunda hızla ilerliyor.. birinin yönetimde çok sağlam bir adamı var, o kadar sağlamki yakınlık dereceleri babaya kadar uzanıyor, ve bu şahsın 4 tane mağazası var, kulüp mağaza zinciri altında kendi zincirini kurmuş bile, ürün değişimlerini sadece kendi mağazaları arasında yapıyor, başka bir mağaza rica etse bile kesinlikle değişim yapmıyor. oysa mağazalar kuralına göre "her hangibir mağazadan alınan bir mal yine her hangibir mağazadan değiştirilebilir" kuralı açıkça çiğnenmiş oluyor. böyle bir kural yok mu? o zaman zaten bu kurum baştan kaybetmiş, zincir olalamışki para kazansın. o 4 mağazaya sahip olan kişi bir de kartvizit çıkarıyor, "merkez mağaza x" , "şubeler y , z.. vay be görüyor musunuz? merkez mağaza olarak kabul edilen stad altı mağazaları hiçe sayılmış bile.. ee kim olsa aynısını yapar arkadaş! sonuçta konsinye mal alıyor, satarsa parayı cebine indiriyor satamazsa zaten kulübe iade ediyor..

tabi bunlarla birlikte bir ilimizde 3tane daha bu mağazadan var, 3 mağazada aynı kişiye ait, tabi bunda bir sakınca yok, parası olan 3de açar 5de. peki neden internet sitesi açılsın? demek sen koskoca bir kulüpten daha büyük bir şirketsin. demek sen mağazasını açtığın kulübü ezip geçebiliyorsun. hadi diyelim kulüp buna izin verdi, peki daha sonra aynı şekilde bir internet mağazası isteyen bir şubeye neden izin verilmedi? hep cevapsız sorular..

şimdi gelelim bu mağazaların bayi toplantısına.. bayi toplantısında ne olur? tüm bayiler toplanır, sorunu olan sorununu dile getirir, isteği olan isteğini dile getirir sonrasında da yeni sezonun ürünleri tanıtılır.. peki bu bayilerden sorumlu kulüp yöneticisi neden katılmaz toplantıya? tabiki bu katılmamanın bir açıklaması olamaz, bir mazeret, bir iş bahane edilemez çünkü zaten senin işin bu.. belki tepkilerden çekindiği için katılmamıştır.. kim bilir?

şimdi birde şunu hayal edin.. bu hayal ettiğimiz kulübün bir maçına gidiyorsunuz, yol boyu sağlı sollu, sahte formalar, sahte atkılar, hadi buna eyvallah dediniz, polis aramasına doğru ilerliyorsunuz bakıyorsunuz yine satışlar devam ediyor, buna da eyvvallah dediniz mi? barikatı geçtiniz elinizde bilet kale arkası tribününden içeri gireceksiniz hemen turnikenin yanında bir tezgah daha sahte ürün satışı devam ediyor!. vay anasını!. şankınlık içersinde tribünün yolunu tutuyorsunuz, rezillik, kepazelik devam ediyor!. "gel abi gel formalar 10 lira!." yuh be arkadaş!. tabi bunun açıklaması şu, "efendim stad 3 belediyenin arasında o yüzden karaborsayı engelleyemiyoruz" ya arkadaş bırak allah aşkına, özel güvenlik tut, o 3 belediyeye de rica et, sen türkiye'nin en büyük kulüplerinden biri değil misin? demek değilmişsin..

şimdi tüm bu yazılanların hepsini unutun.. neden mi? çünkü hiç bir kulübün, yöneticinin, semtin, şahısın adı geçmiyor, bu yazı tamamen hayal ürünü!.

hadi öptüm sizi by!.

http://www.kartalpencesi.com/manset/bir-kulup-dusunun
---------------alıntı---------------
piyasada ki en iyi beşiktaş forum ve haber portalıdır, benimde fahri yöneticisi olduğum ellerimizde büyüyüen beşiktaş sitesi, bir çok dostumuzu tanımamıza vesile olmuştur.

www.kartalpencesi.com
yeni üyelerin eskileri mumla arattığı canım arkadaslarımın buyuk katkılarıyla bugunlere getırdiği forum sitemiz