kenan sofuoğlu

supersport kategorisinde, 2007 ve 2010 yıllarında olmak üzere, iki kez dünya şampiyonu olmayı başarmış motosiklet yarışçısıdır. 2011 sezonunda moto2 kategorisinde yarışmakta.
bu sezon 5 yarışın 4'ünde podyuma çıkmayı başaran, dünya süpersport şampiyonası'nda 81 puan ile zirvede bulunan milli motorsikletçi.
sakaryalı motorspor larının üstad'ı çok sevimli bir kişiliğe sahiptir ayrıca.
sezonun 10. yarışı olan moskova gp’sinde 1. olan motorsikletçi.2. fransa 3. rusya oldu.
dünya supersport şampiyonasında üçüncü şampiyonluğunu ilan etmiştir.
rakibine kafa atmaya çalışmış motor yarışçısı.
şampiyonluk ile ya da önemli bir şey yapmadığı sürece gündeme gelmeyen ve anılmayan motorcumuz.
http://www.ntvspor.net/haber/motor-sporlari/72853/sampiyona-coskulu-karsilama
hayatında bu kadar çok darbe almış fakat yıkılmamış,üstüne üstlük başarılarına başarı katmaya devam eden sporcumuz.ayrıca "la oğlum daha napiim bi bakın lan" dercesine hayretler içerisinde izliyor bizi kaç yıldır.
http://videonuz.ensonhaber.com/izle/kenan-sofuoglu-basbakan-a-fotografla-destek-verdi
2013 dünya süpersport şampiyonasının istanbul ayağını birincilikle tamamlamıştır.
abileri ve babasından sonra da oğlunu da kaybeden milli gururumuz.
bir fotoğrafta dikkatimi çekmişti annesi, gülmeyi unutmuş gibiydi... *
http://img.hurriyet.com.tr/_np/7775/30167775.gif
dünya supersport şampiyonası'nın ispanya'da yapılan sezonun 10. etabını kazanan sporcu.

alıntı--

sezonun 10. yarışı, ispanya'nın jerez kentiyle aynı adı taşıyan 4 bin 423 metrelik pistte, 19 tur üzerinden düzenlendi.

yarışa "pole" pozisyonundan başlayan kawasaki pucetti sürücüsü kenan sofuoğlu, iyi bir kalkış yaparak rakiplerini geride bıraktı. ilk turda elde ettiği liderliği yarış boyunca sürdüren ve rakipleriyle arasındaki zaman farkını açmaya devam eden sofuoğlu 1.43.528'lik derecesiyle rahat bir şekilde bitiş çizgisini ilk sırada tamamladı.

alıntı--

dünya supersport şampiyonası'nın fransa'da düzenlenen 11. ayağında 2. olarak, bitime bir yarış kala 4. kez dünya şampiyonluğunu ilan eden sporcu.
yaşadığı büyük travmalara rağmen dünya şampiyonu olmayı bilmiştir. kariyerinde bunu 4. kez yaşıyor. belki minicik bebeği hamza'nın gidişi onu kamçıladı. kendisi tebrik ediyorum. cidden çok büyük başarı.
overrated kelimesinin vücut bulmuş hali. amatör klasmanın bir üstünde yarışarak sürekli zaferler kazanmasının pek bir önemi yok bana göre. spor toto 3. lig şampiyonu gibi bir şey olsa gerek.
adam yarış kazanıyor, şampiyonluk kazanıyor. daha iyisini yapabilen bir türk var mı? yok. aynısını yapabilen var mı? yok. kutlamak varken, imrenmek varken, adamın şişirildiğinden söz ediliyor. öyleyse ben de bir balon örneği vereyim: beşiktaş mogaz. beşiktaş mogaz tarihte şampiyonlar liginde mücadele eden ilk ve tek türk takımı olsa da, gruptan çıkmayı başaramıyor, içeride dışarıda rakiplerine boyun eğiyor. futbola uyarlarsak, futbolda bate borisov neyse, hentbolda beşiktaş mogaz odur.
nasılmış? oldukça objektif oldu.
  • /
  • 2