kerem tunçeri

galatasaray alt yapısından yetişip; efes pilsen, real madrid, ülkerspor ve beşiktaş cola turca formalarını da giymiş 1979 doğumlu ve 1.91 boyundaki milli oyun kurucu. hal-i hazırda anadolu efes forması giymektedir.
akatlardaki yendiğimiz bir fenev maçı sonrası ortaya geçip 3lü çektirendir...
beşiktaş ile basketbola geri dönmüş olan, kendisinden beklenen basketbolu çok geç de olsa ortaya koyan yıldız basketbolcu. siyah beyaz forma ayrı yakışmıştı o ayrı
galatasaraylı olduğunu hiçbir zaman gizlemese de, oynadığı dönemde yürekten oynadığını hissettirmiş ve tüm camia tarafından kabul görüp sevilmiş eski baketbolcumuz...
su yolladığım milli basketbolcu. *
bazı aklı evveller tarafından eleştirilen tartışmasız türkiye'nin hala en iyi oyun kurucusu...bu yaşta hala turnuvada olup ilk beş çıkması kendinin değil ülkenin ayıbıdır...
an itibariyle twitter'da linç edilen milli basketbolcu.tamam performansı kötü kabul ediyorum da,bizimkiler de bokunu çıkarabiliyorlar bazen.
en sevdiğim basketbol takımının ve 12 dev adamın guardı. nba olmasa da real madrid forması görmüş süper star. bu sezon efes çok kötüydü tamam, mazur görüldü bu yüzden ama euro 2011'de korkunç bir performans gösterdi, özellikle de litvanya maçındaki dirsekten sonra. kerem'in kötü performansı çok sorun değil de muadilinin olmayışı, onu zorlayacak bir mevkidaşının olmaması çok büyük sıkıntıydı. ne sinan güler, ne ender dolduracak kapasitedeydi. olmadı, oynadı. ve maalesef korkunç bir performans sergiledi.
milli takımı bırakan oyuncu. çok üzüldüm ama gerekliydi. teşekkürler kerem, her şey için. özellikle de sırplara attığın o son saniye turnikesi için. senin muadilini bulmak çok zor olacak ama olsun.
milli takımı bıramkasına gerçekten üzüldüğüm,duygusal adam..bu şampiyonada istenen seviyede değildi,yeteri kadar da sorumluluk almadı diğer birçok oyuncumuz gibi.milli takım formasıyla hep özlenen olacaktır.
sanırım çok genç yaşta milli takımda yıldızlaştığı için şuan çok yaşlı gibi bakılıyor ama bu adam 32 yaşında yani gayet 5 sene daha rahat oynar. türkiye'nin en iyi oyun kurucusudur kendisi ve kariyeri neredeyse bitme noktasına gelmişken tekrar ayağa kalkmasını sağlayan beşiktaş'a her gün dua etmesi gerekir.
bir duman şarkısını duman grubundan daha sempatik söylemeyi başarmış basketbolcu. canını yediğim.
en kritik anlarda sahne alan anadolu efes kaptanı. 26 mayıs 2012 banvit anadolu efes maçında, carlos arroyo'nun linkteki pozisyonuna benzer bir pozisyonda (hatta daha da zor pozisyon) isabeti buldu.

http://tinyurl.com/ct6hazq
11 haziran 2012 beşiktaş milangaz anadolu efes maçındaki insan üstü gayretine rağmen , kupayı almamıza engel olamayandır. beşiktaş ile ne alıp veremediği olduğunu anlayamadığım sporculardan.
çirkeftir,hazımsızdır.

bunu final serisinde gösterdi bize, serinin beşinci maçında ana avrat söverken kameralara yansımışlığıda vardır.
serhat çetin'in son saniye üçlüğünü hazmedememiş oyuncu. hatta yazılı olarak masa hakemlerine itiraz etmiş bu konuda.
acıttık sanırım
edit; beşiktaş'taki emeklerini yadsımak gibi bir nankörlük içinde değilim. olamam. ama final serisinde yaptığının adı açıkça çirkeflikti.
adaşı kerem gönlüm ile birlikte seneye beşiktaşımızda görmek istediğim oyunculardan biri
karekteri bir yana, kim ne derse basketbolundan konuşacak olursak beko basketbol final serisinde en kritik zamanlarda attığı üçlüklerle ve hırsıyla maçlarda anadolu efes spor kulübü'nü ayakta tutan basketbolcuydu.
anadolu efes'te forma giyen ve antrenman sırasında sakatlanarak 10 gün takımından ayrı kalacak basketbolcu.
anadolu efes'in son oynadığı lig maçı olan erdemir karşılaşmasında bir pozisyonda yaşadığı çarpışma sonucu sakatlanıp kenara gelen oyuncu. doku zedelenmesi teşhisi konulmuş.
  • /
  • 4