kerim tekin

bu zamana kadar başlığının olmamasına şaşırdığım rahmetli sanatçımız.

her şarkısı ayrı bir güzeldir ama (b: akşamlar) ayrı bir güzeldir be sözlük...
ayrıca çok iyi beşiktaşlıydı, ölmeden önceki yıl kombine biletlerimiz altlı üstlüydü, herkese güler yüz gösterir maçları çok yakından takip ederdi.
ayrıca ölmeden bir hafta önce kenan doğuluyu dinlemek için gittiğimiz şaziye barda karşıma çıkmış konuk sanatçı olarak bir kaç şarkı söylemişti.
ölümü halen içimde derin hüzün yaratan güzel bir insandı.
allah yattığı yere nur yağdırsın..
14 sene önce bugün aramızdan ayrılan sanatçı.

(bkz: ruhu şad olsun)
toprağı bol mekanı cennet olsun. bokubokuna hayata veda eden, pırıl pırıl bir insandı.
herşey kader tamamda, o yollara mıcır dökerek kerim gibi nicelerinin ölümüne sebep olan karayolları, frenleri tutmadan yollara çıkan kamyon şoförü, siz bu genç adamın ölümünden sorumlusunuz. ve iki cihanda da sizden hesap sorulacak. (maalesef türkiyede sorulmuyor orası ayrı.)
kendisi gitti, karbeyaz şarkısı kaldı. mekanı cennet olsun.
1975 doğumlu kerim tekin henüz 23 yaşındayken yitirdiğimiz bir pop müzik sanatçısıydı. beşiktaşlılığıyla bilinen kerim tekin pop müziğin kirlilik zirvesi yaptığı doksanlarda işini hakkıyla yapmak isteyen bir şarkıcı olarak göze çarptı.
erzincan doğumlu, kulağı türküye-deyişe yatkın bir çocuk olarak şan dersleri aldı. geldiği toprakları hiç unutmadı. 1995’te pop müzik dünyasının ünlü isimlerini buluşturan (ozan doğulu, garo mafyan, zeynep talu kurşuncu, ilhan şeşen, saro secikyan, febio taşel ) ilk albümü kara gözlüm’ü hazırladı. albüm büyük başarı kazandı.
1997’de unutulmaz haykırsam dünyaya albümü geldi. bu albümde de birbirinden önemli isimlerle çalıştı. 1998’de bir ağaçlandırma kampanyası için verdiği konserden dönerken trafik kazası geçirerek buralardan ayrıldı.
doğulu iri gözleri; dağınık, canlı, kara saçları ve kar beyaz (kar beyazdır ölüm olarak biliniyor) adlı şarkısıyla hatırlanacak. ölüm kar beyazsa yaşam da karadır elbet, diyen beşiktaş taraftarı ölümünden hemen sonra ailesine teşekkür plaketi vermiştir.
rahmetli kerim tekin ölmeden bir kaç hafta önce, o yıllarda yine rahmetli defne joy foster'ın sunduğu çat kapı programına konuk olmuştu. o programda aklımda kalan, ilk çıkış albümü olan ''cici baba'' şarkısında giydiği ceketini gören defneye ileride çocuğuma vereceğim bu ceketi demesi ve daha 23 yaşında kendisi bir çocuk sayılırken bu diyardan göç etmesiydi. sonrasında defne'de terki diyar eyledi genç yaşta. hayat ne kadar garip, daha önce de yazdım ölmeden 3-5 gün önce karşılaşmamız ve selamlaşmamız daha dün gibi ama kerim tekin gideli 15 yıl olmuş neredeyse.
her ikisine de allah rahmet eylesin.

https://www.facebook.com/video/video.php?v=1673802560337
her adı geçtiğinde içi cız eden şarkıcı.
tam da tarzını bulmuşken genç yaşta hayatını kaybetmiş yakışıklı popçuydu.