keylor navas

levante'de forma giyen 1986 doğumlu kosta rikalı kaleci. la liga'da en çok kurtarış yapan kaleci kendisidir. gerçekten iyi bir kaleci.
kosta rika milli futbol takımının kalesini de fifa 2014 dünya kupasında korumaktadır. ve efendim bu mucize takımın, destanını yazmasında bir numaralı faktördür kendisi.
spoiler--

onunla levante'de takım arkadaşıydık. bir anda, idmanlarda nasıl penaltı kullandığını hatırladım. sürekli aynı yere vurduğunu bildiğim için rahattım. hafızam sayesinde de penaltıyı kurtarmayı başardım

spoiler--

*
5 temmuz 2014 hollanda kosta rika maçında hollanda'ya tek başına kafa tutuyor. uzatmalardayız ve hala skor 0-0
2014-2015 sezonundan itibaren real madrid'in kalesini koruyacaktır.
real madrid ile 6 yıllık resmi sözleşmeye imza atan kaleci.
real madrid kalesinde hak ettiği halde oynatılmayan underrated kaleci.
real madrid bu sene rekor transfer yapmadı ve manu kalecisi de gea konuşuluyor aylardır.
zaten kiko casilla'yı da aldı.
eğer de gea olursa mutlaka navas'a yürünmeli.
en azından kiralasak hiçbir şekilde 3. kaleci olmayı hak etmiyor.
guillermo ochoa ve david ospina gelmeyecekse gelmesini istediğim diğer bir kalecidir.
zamanında levante kalesindeyken başlık açtık, ama bizimkiler niçin ilgilensinler ki, sonrasında real madrid kaptı. kendisi şampiyonla liginde 720 dakikadır gol yemiyor, ve 133 dakika daha yemez ise lens lehmann'ın rekorunu tarihe gömecek. millet kaleci alıyor biz king kong.
tüm avrupa'nın ilgisini, 2013-2014 sezonunda çekmiştir. zira, o sezon herkes la liga'da gösterdiği performansı konuşuyordu. ancak işin ilginç yanı, 2013-2014 sezonunda sağır sultanın bile haberdar olduğu bu kaleci çok değil ondan 2 sezon önce ispanya segunda division b'de, yani ispanya 3. liginde top koşturmakta idi. bir nevi jamie vardy hikayesi yani.

ben her futbolcunun eğer biraz yeteneği varsa çok çalışmayla ciddi bir sıçrama kaydedebileceğine, dolayısıyla genç futbolcuların ne olursa olsun teşvik edilmeleri gerektiğine inanıyorum. birçoklarının aksine, bu anlamda mesela 24 yaşın geç bir yaş olmadığını düşünüyorum.

hep bir ilhan mansız örneği vardı, şimdilerde jamie vardy ve keylor navas gibi isimlerle bu teori daha da güçlenmeye başladı.
2014 dünya kupasından önce, ekşi'de bile sadece 1 entry girilmiş kaleci. yani dünya kupasından önce kimsenin kendisinden haberi yoktu. sadece ispanya ligini yakından takip edenler tanıyordu.

not: rekoru dün yediği gol nedeniyle kaçırmıştır.
son 2 senede kendi yıldızını oldukça parlatan kaleci. ah bulamıyoruz şöylelerini.
milli maçlarda ne kadar inanılmaz bir kaleci olduğunu göstermişti.
net ve durduğu yeri çok iyi biliyor.