kobe bryant

292 sayı daha atarsa (ki atacaktır) micheal jordan'ı geride bırakacak yıldız.
2015-2016 sezonu sonunda oyunculuk kariyerini sonlandıracağını açıklamıştır.
veda mektubunu kaleme almıştır.

-- alıntı--

“sevgili basketbol,

babamın çoraplarını top haline getirip great western forum'da maç kazandıran hayali şutlar atmaya başladığımdan beri sana aşığım. bu öyle derin bir aşk ki aklım ve bedenimden, ruhum ve duygularıma kadar bütün her şeyimi sana verdim.

sana sırılsıklam aşık 6 yaşındaki bir çocuk olarak asla tünelin sonunda görmedim kendimi. her zaman bir çıkış yolu buluyordum kendime.

ve bu yüzden koştum. sahada basılmadık hiçbir yer bırakmadım. ve her topa sahip olmak için çabaladım. sen benim gayretimi istedin. ben sana kalbimi verdim. benim için çok daha fazlasısın.

kan ter içinde oynadım bu oyunu. kazanmak için değil sen beni çağırdığın için. senin için her şeyi yaptım. çünkü biri seni bu kadar canlı hissettiriyorsa yapacağın şey budur.

sen altı yaşındaki bir çocuğa lakers hayali verdin ve ben seni bunun için her zaman seveceğim. ama takıntılı olarak seni çok fazla sevemem. sadece bu sezona yetecek kadar gücüm kaldı. kalbim hüsranı kaldırabilir. zihnim stresi kaldırabilir. ama vücudum artık veda etmesi gerektiğini biliyor.

ve bu sorun değil. seni bırakmaya hazırım. sadece geri kalan zamanımızın tadını çıkarabilmemiz için bunu bilmeni istiyorum. iyisiyle kötüsüyle neyimiz varsa birbirimize sunduk.

ve şimdi ikimiz de biliyoruz ki, bundan sonra ne yaparsam yapayım ben her zaman top haline getirilmiş çorapları köşedeki çöp kutusuna atan çocuk olacağım.
son 5 saniye kalmış, top benim ellerimde.

5… 4… 3… 2… 1…

seni her zaman seveceğim.

kobe"

-- alıntı--

https://www.youtube.com/watch?v=eucorxx0m1o

#423878
iki sene önce basketbolu bırakması gerekirken , bu süreyi uzatarak efsanelikten kestaneliğe doğru yol almıştır.
son kez all star yarışmasında olacak. sahneye çıktığında yer yerinden oynadı resmen.

(bkz: nba all-star 2016)
nba all-star 2016 ile resmi olmasa da; erken vedasını yapan efsane. sezon sonu da tamemen emekliye ayrılır.
avrupa basketbolu için çanları çalan efsane. barcelona kendisine sadece euro league maçları için bir kontrat hazırlamış
aktif basketbol hayatına son vermiş süperstar. benim için air jordan dan sonra gelen en iyi 2 numara oyuncusudur. üzücü ve buruk oldu. adını yaşayan efsaneler listesine yazdırdı.

edit: veda maçında tam 60 sayı atmıştır.
nba 2015-2016 normal sezonunun son haftasında los angeles lakers'ın utah jazz'ı 101-96 mağlup ettiği karşılaşmada 60 sayı üreterek oyunculuk kariyerine nokta koymuştur.
spoiler--

​20 yıldır herkes bana ‘pas ver’ diye bağırdı. ama bu akşam bütün takım arkadaşlarım ‘sakın pas verme’ dedi.


spoiler--

2015-2016 sezonu itibariyle nba kariyerine son veren basketbolcu.
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13620248_1373764469304541_8666734723021391846_n.jpg?oh=a6e5a09352a569f60f457c37339cf9fb&oe=58271a4a
26 ocak 2020 tarihinde bindiği helikopterin yaptığı kaza sonucunda kızı ve helikopterdeki 7 kişiyle birlikte hayatını kaybetmiş basketbol efsanesi.
"soma’daki maden faciasına üzüntüsünü tweet ile belirten kobe bryant maden şehit aileleri tarafından unutulmadı" diyerek somalılar tarafından tarafından anılan ,

"her zaman şunu kabul etmişimdir; en zorlu mücadeleler geride kaldı ama önümde hala daha zorlu mücadeleler var." diyen

"hayattaki sihir sevdiğin şeyi bulmaktır. sevdiğin şeyi bulduğunda hayat daha mantıklı olur. benim için basketboldu."diyen güzel insan

vazgeçtiğiniz an, bir başkasının kazanmasına izin verdiğiniz andır.
mj den sonra gönlümüzün efendisidir. unutulmayacak bir miras bıraktı
  • /
  • 5