konya

her ne kadar muhafazakar bir şehir imajı verilsede alkol tüketiminin en fazla yapıldığı illerin başında gelir

konyanın altında erenler , üstünde g.tverenler yatar
tükürük yediğim şehir.
görünce nadide sultanı hatırlatan sehir.
etli ekmek , mevlana kebabı, kesme ve tirit in memleketi. insanları genelde çay içmeyi ve okey oynamayı çok sever. ve ayrıca yüzölçümü itibariyle ülkemin en büyük şehiridir.
(bkz: ereğli ) gibi modern, güzel bir ilçeye sahip şehirdir. alkol tüketimi neden konya'da fazla çıkıyor sorularına ereğli'ye giderek cevap bulunabilir.
konya dan selam dırenıse devam dıyerek gezı parkı dırenıse kucuk bır grupla destek olan sehırdır
ankara'dan çok daha fazla başkent olmayı hak eden şehir.
2 milyon 80 bin kişilik nüfusuyla 7. büyük ildir.
yüzölçümü en büyük ilimizdir.
hamurlu yemekler yiye yiye beyni hamur olmuş insanların şehri. hakaret etmek istemiyorum, insanı memleketiyle aşağılamak saçma zaten. lakin bir de gerçekler var tabii. bence kesinlikle yedikleri yemekten kaynaklanıyor. adamların çorbasında bile hamur var, çiğ hamur. bu normal mi? konya'ya gittiğimde 75 kiloydum, iki sene kaldım, şehirden ayrıldığımda 94 kiloya çıkmıştım. ben boydan yırtıyorum eyvallah da, ortalama bi konyalının göbekli olmasının sebebi bira değil, yemeklerdir. lezzetli yemekleri var evet. 1976 yılından kalma kibrit kutusu gibi tramvayları vardı. zamanında almanlar üretmiş, kullanmış, sonra ikinci el olarak konya'ya vermiş tramvayları. içinde hala almanca yazılar vardı hatta. benim bildiğim kadarıyla çoğu ulaşım aracındaki anonslar sanal ses. herhangi bir kişiye ait değil. ve kadın sesi olur. ama konya tramvaylarında erkek sesiydi. belediye işçisine okutmuşlar anonsları. sebebi de erkekleri kadın sesi tahrik ediyormuş, erkek sesi daha makbulmüş.
2012 ekim ayında şehrin her yerine afişler asıldı, yeni tramvaylar geliyor, rengini siz seçin diye.

yaratıcı konya halkı yine yaratıcılığını konuşturdu tabii. mevlana rengi ya, yine yeşili seçtiler. yılbaşında yeni, modern tramvaylar geliyor dediler. ama gelmedi. gelmez tabi amk. 2013 bitti tramvaylar hala yok. şubat 2014te 3-4 tane getirdiler yeni tramvaylardan. 45 tane eski, 3-4 tane de yeni tramvaylar vardı. martta seçimler var ya hani, ondan geldi. seçimler olmasa yine gelmezdi o tramvaylar. neyse şimdi yeni tramvaylara tamamen geçmişler.

yeni tramvaylarda yeni anonslar var tabii. sanal hatun sesi elbette. yine tahrik meselesi dolayısıyla sesin değiştirileceği konuşuluyordu. geçenlerde duydum, tramvayı ikiye böleceklermiş. kadınlar tramvayın sonuna, erkekler de tramvayın orta ve ön kısmında seyahat edeceklermiş zorunlu olarak. kafaya bak, zihniyete bak.

şehir çok iyidir ama ona lafım yok. gerçekten muhteşem bi şehir. alt yapısı da üst yapısı da muazzam. çok da temizdir.
ben bosna hersek mahallesinde ikamet etmiştim. türkiye'nin en kalabalık mahallesi olarak bilinir o mahalle. nüfusun yüzde sekseni öğrenci. kampüsün yanında diye o da. merkeze de yaklaşık yirmi kilometre uzakta. bosna mahallesi ilçe olmak istiyor. bir ilçeden daha kalabalık nüfusu var zaten. ama tabii ki buna da izin vermiyorlar. niye? çünkü biliyorlar, eğer ilçe olursa kesin chp çıkar ordan. konya'da chp'nın çıkması onlar için büyük skandal. sırf bu yüzden ilçe olmuyor orası. bir de benim dikkatimi çekmemişti ama sonradan arkadaş söyleyince, "hakkatten lan doğru" dedirtti; konya'da migros marketleri bosna mahallesi dışında hiçbir yerde yok. alkollü içecekler sattığı için.
3 eylül 2015 türkiye letonya maçı ile ilk kez futbol a milli takımına ev sahipliği yapacak olan il.

son iki günde yüzelli aracın lastiklerinin kesildiği kent.

lastikçi terörü.

http://www.iha.com.tr/haber-konyada-100-aracin-daha-lastigi-kesildi-501794/
fatih terim'in milli maçlar için favori şehri. kendisi takımın başında oldukça maçları burda oynayacakmışız.

(bkz: 13 ekim 2015 türkiye izlanda maçında saygı duruşunun ıslıklanması)