kurban bayramını katliam olarak niteleyen mal

bu sene hepten, özellikle de sosyal medyada sayıca artan mal cinsi.

yok katliammış, yok canavarlıkmış, yok canilikmiş. ulan sanırsın normalde eceliyle ölen danaları, koyunları yiyoruz da sadece kurban bayramında hayvan kesiliyor.. he amk beliyoruz koyunlar yaşlansın diye, vasiyetlerini falan yazıp ecelleriyle ya da kaza eseri ölsünler diye..

lan zaten her gün dünyanın her yerinde binlerce hayvan kesiliyor sen et yiyesin diye. et döner, iskender, pirzola, bira üstüne sarhoş olunca afiyetle kokoreç yemeyi biliosun, kurban bayramında millet kesince oooovvvv katliam. oldu amk.

ha diceksen ki ben vejeteryanım, hayvan kesilmesine fitil oluyorum, o zaman niye isyan çıkartmak için bayramı bekliyon lan? zaten her gün her yerde aynı şekilde milyon tane hayvan kesiliyo? başka zaman niye sesini çıkartmyorsun da bayramda kıçını yırtıyorsun?

kaldı ki bayramda kesilen hayvanlar da kutsal bir anlam için kesilmesinin dışında, diğer zamanlarda kesilenler gibi yeniyor. bu mallar öyle bir propaganda yapıyor ki sanki millet zevk için kesiyor da etleri çöpe atıyor.. normal zamanda nasıl ki o etler yeniyorsa, bayramda kesilenler de yeniyor. sadece kesilme amacında bir kutsiyet var, hepsi bu.

bayramda çok kurban kesiliyor ve bu sayede fakir fukara da et yeme şansı buluyor. pek çok insan kurbanın etlerini, normalde yiyemeyen insanlarla paylaşıyor.

bu mu koyuyor birader sana? anlamadım ki ben. yani başka bir fark yok. normal zamanda ne yapılıyorsa, bayramda da o yapılıyor..

sanırsın bayram diye millet mitralyözle koyun tarıyo amk..
ben miyim acaba dediğim mal. çok tuhaf geliyor. kedi düşmanı satanist orospu çocuklarından hepimiz nefret ediyoruz eyvallah ama aramızda bir gün kararlaştırıp başka bir hayvan türüne girişiyoruz. ha bana kalsa hiçbir hayvan yenmesin ama bu fazla iyimser, ütopik bir düşünce olduğundan yeniyorsa da en göze batmayacak şekilde gerçekleşmesini beklerim. hayvan açısından olabilecek en bilinçsiz ve acısız, insan açısından da gözden uzak, hijyenik bir şekilde. size göre en şerefli dana, insan ırkı tarafından kurban edilme onuruna erişecek dana olabilir ama can havliyle kaçmasından onun böyle düşünmediğini görebiliyoruz.

ayrıca hayvanı yemeyi meşrulaştırmak için gökten uçarak geldiğine inanıp, dere kenarlarında, çocukların gözleri önünde satırlarla parçalanması vahşetine vahşet diyene mal demek bilin bakalım kimin zırvasıdır?
görünen o ki aynı zamanda satanistlerle kasapları bir tutan maldır.

satanistler inanç için kedi kesiyor evet. ama şöyle bir point var ki, normal vatandaşımız olan kasaplarımız, inanç harici sebeplerle de dana ve koyun kesiyor. aynı şekilde başlığın ilk entrysinde yazıldığı ve bazıları tarafından anlaşılmadığı gibi, ateist kasabın kestiği koyun da, inançlı müminin kestiği koyun da totalde aynı şeye hizmet ediyor: et yemek. ikincisini eyleme başlatan niyet başka ve onun inancına göre onun allah'ının ondan asıl istediği o zaten.

yani neymiş? kimse zevk için dana kesmiyormuş. o etler yeniyormuş. di mi?

ayrıca çoluğun çocuğun gözünün önünde satırla hayvan parçalayan hayvanoğlu hayvanları, hayvanlara işkence edenleri, usülsüz kesenler üzerinden "kurban bayramı" na çatanlar da bi siktirsin gitsin.

oldu amk biz de doğudaki olaylar yüzünden bütün kürtlere diş bileyelim!

bi adam hayvanoğlu hayvansa, caniyse bu onun caniliğidir! bugün bayramda kurbanını canice keser, yarın çocuğunu evde döver.

milletin cahilliği, hayvanlığı bayrama mâledilemez. bundan 1500 yıl önce bile insanlar aynı kuyuda 2 hayvanı kesmez, çocukları bu işten uzak tutar ve bir hayvanın öbür hayvanın kesildiğini görmesine katiyen izin vermezlermiş.

1500 yıl sonra bir gram ilerleyememiş, tam tersi fersah fersah geri gitmiş canilerin cahillikleri, onların cahilliğidir. bayramın değil.
başkalarının görüşüne tahammülü olmayan mal dedektörünün tırnağı olamaz.
yeni bir tartışma başlatan başlıktır.

başlığın kendisi bir fikri savunanları mallıkla suçladığı için baştan seviyesiz bir tartışmanın sinyallerini vermiş olduğu için bu konudaki görüşümü yazmayacağım. * *
çoluğun çocuğun gözleri önünde hayvanları kesip bayram etmeyi çağdışı ve anlamsız bulan maldır.

(bkz: o hikayedeki mal benim)
beynine pranga vurmayı bir türlü başaramamış maldır. düşünmeyi bir türlü bırakamaz bu mal. sürekli düşünür; aklına, beynine, mantığına uymayanı kabul edemez tepki gösterir, ses çıkarır. ve işte birileri bizim bu malın düşünmesine tahammül edemez. hemen gelir "hehe mala bak. neye tepki gösteriyo ehe" diyerek sinir eder adamı.

bu tanımı yapanların 1500 yıl öncesinde yaşadığını veya yaşayan tanıdıkları olduğunu öğrenmek de ayrı bir zenginlik oldu benim açımdan. ya da bu zevat* inandığı her boku bilmem kaç yıl öncesine dayandırıp "bak o zamanlar böyleymiş" diyerek bizi yediklerini sanıyorlar.

e be dingil senin inandığın her boka ben de inanmak zorunda mıyım? o nasıl bir anlayıştır ki senle aynı görüşte olmayan adama hemen bok atıyorsun?

bak bak şu cümlene özellikle hayran kaldım kodumun burjuvası!

"bayramda çok kurban kesiliyor ve bu sayede fakir fukara da et yeme şansı buluyor."

e be öküz! e be hayvan! madem fakir fukaranın normal zamanlarda et yiyemediğinin farkındasın ne bok yemeye kurban bayramını bekliyorsun? evine et alırken fazladan al da götür ver o zaman. sadece bayramlarda mı müslümansın olm sen?

hayvan kesmek toptan '(vurgula: et yemek)' gibi bir amaca hizmet ediyorsa kurban bayramı denen olay niye var lan o zaman? sapık mısınız amına koyim yılın belli bir gününde milyonlarca adam kıtır kıtır hayvanları kesiyorsunuz? amaç '(vurgula: et yemek)' ise kurban bayramını ne bok yemeye kutluyorsunuz la? yok amaç inanç ise kedi kesen satanistinki de inanç. ona niye bok atıyorsun o zaman?

inandığın her bokun mutlak doğru olduğu düşüncesinden bir çık amına koyim. şimdi o üstünü örttüğün, kullanmadığın beynini de al siktir git burdan.

(bkz: ampır ampır konuşmak)
anlatamadım. ben bu cahil mallara "işaret edilmeyen, sadece tarif edilen bir prototipe laf söylemek" ile "direkt bir şahsı işaret edip, ona hakaret etmek" arasındaki farkı anlatamadım. tonla başlık açtım, dil döktüm, olmadı. biraz da beyin olcak tabi.. olmayınca sen kıçını yırtsan ne çare..

bazı salaklar gözleriyle görmedikleri hiç bir tarihi bilgiyi, olguyu kabul etmiyor sanırım. 1500 yıl önce müslümanlar böyle yaparmış demekle, 2000 yıl önce atinalılar zeus'a inanırmış demek arasında ne fark var şekilci beyinsiz? senin atinalı arkadaşların mı vardı da okulda mitoloji öğrettiklerinde inandın? konu felsefe olunca inanırsın, islam tarihi olunca "gördün mü" lafları döner dimi salak? o zaman sen tarih derslerinin günümüze belgesi kalmamış konularını bunca yıl hiç siklemedin heralde. gerçi belgesi kalanları da siklememişsindir. ne malum o kadeş antlaşmasında yazanların bir barış anlaşmasının maddeleri olduğu dimi ama? bilmediğimiz bir alfabe sonuçta.. belki alışveriş listesi falandır dimi fındık beyinli? ne mallara uğraşıoz amk ya..

benim inandığıma başkası da inanmak zorundadır gibi bi anlam hangi cümleden çıkıyor yemin ederim çok merak ettim. hayır olmayan bir şeyi nerenden anladıysan, nerenden nasıl çıkarttıysan artık baya zorlanmışsındır heralde..

bi kere benim inancımın ne olduğu ne belli mına koduğum? benim ne kurban kestiiğim vaaar, ne kurban etine dokunduğum var.. bırak beni, ailem de bile bulaşan yok.. ulan herşeyi bırak ben et bile yemem! ben senin beyninin almadığı başka bir şey söylüyorum da, senin onu anlaman için ilkokuldan itibaren baştan bir tedrisattan geçmen lazım.

ayrıca siktir git neye inanıyorsan inan! bana ne? benim dediğime inanacaksın, yoksa salaksın gibi bir anlam nerede var lan mal? bırak bu dayatmayı, benim inancıma dair bir açıklama bile yok. sen yazının içeriğinden kendi başına ithamda bulunuyorsan yine senin mallığın..

aynı şekilde hangi cümlede satanistlere bok atılmış diyiver bakayım beyin özürlü? allahını seversen bir göster. hayır bir şey yazıyorsan, götüne güveniyorsan adam gibi önce iyice oku, ondan sora yaz. iki cümle bir araya getirmekle böle iddialı şeyler yazılmaz. sora böle göt olur kalırsın..

kurban etlerinin yenmesi işin pragmatik tarafı sadece. ben işe inanç meselesini hiç karıştırmadım dikkat ettiysen. ama dikkat için de önce beynin asgari faaliyetlerini gerçekleştiriyor olması lazım tabii..

inanç meselesine hiç girmediğim için son derece basit anlattım. çünkü benim anlattığım inançla alakalı bişey değil. son derece somut yaklaşıyorum.

türkiyede normal bir günde 5.000 hayvan kesiliyorsa, kurban bayramında 500.000 hayvan kesiliyor dedim. türkiye halkı normal bir günde 5.000 hayvanın etini tüketiyor, kurban bayramında 500.000 hayvan eti tüketiliyor.

şimdi kastettiğimiz malı rahatsız eden "hayvan kesilmesiyse" normalde de kesiliyor.

yok "canice hayvanların kesilmesiyse" o kesen canilerin hayvanlığı, "sokakta, yolda kesiyorsa" onun hayvanlığı," milletin gözü önünde kesiyorsa" onun öküzlüğü. bayramın kendi öküzlüğü değil!

yok "bunun bir adet olması" ise sana ne? hayır inançlı değilsen sana bir giren çıkan yok ki! her zaman kesilenden daha fazla hayvan kesiliyor sadece..

millet sapıkça ve vahşice bir zevkle hayvan doğramıyor ki! her zaman olduğu gibi usülünce kesiyor. yani her zaman nasıl kesiliyorsa yine öyle kesiliyor.

kesim işlemi öncesi edilen niyet ve taşınan inanç seni zerre ilgilendirmez mal değneği! beni de ilgilendirmez, kimseyi de ilgilendirmez!

(vurgula: çünkü o inanç eylemin, her zaman yapıldığından farklı bir şekilde gerçekleşmesine yol açmıyor!!!!!!!!!!!!!!!)

eğer millet inanç için, sapıkça zevk alıp hunharca hayvan öldürseler, karşı olmakta haklısın. ya da başka farklı bir eyleme dönüştürse..

ama her zaman hayvan nasıl kesiliyorsa yine öyle kesiliyor! dolayısıyla ister allah rızası için keser, ister kanepe rızası için, ister millete hava atmak için, ister manyaklığından! eylem aynı, süreç aynı, sonuç aynı! dün mezbahada nasıl kesildiyse bugün de aynısı oluyor. eee o zaman sana ne giriyor bu kadar da kıçını böğürtene kadar yırtıyorsun?

gelelim fakir fukaranın et tüketmesi mevzuuna.. ben konuyu bireysel değil, sosyolojik açıdan değerlendirdim anlama özürlü.

şimdi fındık beynin alsın diye konuyu hem etken, hem edilgen işleyeceğim. hadi yine iyisin. yani hem senin dediğin gibi, hem benim dediğim gibi..

bana tavsiye ettiğin modelde etken olduğumu varsayalım. yani her gün eve giderken komşularıma, eşe dosta et götürüyorum. lokal bir "amelie" olmaktan öteye gidemem. benim faydam çevremdeki 3-5 insana yeter.. tüm halka yetemediğim için üzüntü duyarım..

ve diyelim ki ben edilgenim. millete et almaya param yok, ya da üşeniyorum ya da başka bir şey.. ya da hiç millete et almak gibi bir derdim yok, bir niyetim yok..

ve kurban bayramı diye bir nane var..

ve bu kurban bayramında insanlar her gün olduğundan daha fazla hayvan kesip birbirlerine dağıtıyorlar!

şimdi beyinsiz piç!

ben etkensem eğer sevinirim, çünkü benim yetemediğim insanlar da et yiyecekler.

ben edilgensem yine sevinirim, çünkü zaten bir şey yapmıyor ya da yapamıyordum, insanların çoğu et yiyecekler ve ben yine mutlu olacağım.

her 2 durumda da, türk devletinde yaşayan, içinde senin gibi beyinsizleri barındırsa da halkımı seviyorum ve çoğu fakir olan bu halkın, birilerinin bayram adını verdiği bu günde bir şekilde et yiyecek olmasından mutluluk duyuyorum.

ben van'daki depremzedelere buradan et götüremem piç! muş'taki köylülere de! hatay'daki muhtaçlara da götüremem!

anladın mı olmayan beynine kodumun beyinsizi! sos-yo-lo-jik bir şey!

(vurgula: tanım): anlaşılan o ki, sadece mal değil aynı zamanda oksijen israfı olan makroorganizmadır.

edit:imla
ufacık beyni ve ilkokul terk anlatımına bakmadan insanları mal olarak niteleyen, kemik yaşı 13 zeka yaşı 7 bir ergenin güldürürken düşündürmeyen hezeyanları.
bir konuda başlık açarken daha başlık kısmında fikrini beyan eden ultra mal insanın açmış olduğu başlık...
aynı zamanda ateist olmayı marifet sanmaktadır...
food inc.'i izlememiştir.

kasaplığı bilen kişilerce yapılanlar için; hayvanlara ızdırap çektiriliyormuş, gerek yokmuş, sanki soyları tükeniyormuş tarzı hezeyanlar oldukça saçma.

bu bakış açısıyla, vejetaryenler de bitki ve bakliyat katliamı yapıyor denebilir.

okuyup adam olacaktı, biz kestik, ziyan mı oldu? ne için yaşıyordu bu hayvan? ortada yanlış bir şey yok.

diğer konu, hazmedemeyecek çocuk bakmaz zaten bu işlemlere.
apartman otoparkında, hayvanın kesim işlemlerine en ince detaylarına kadar şahit olunan döneme yetişemeyen neslin, hakkında ahkam kesmeyi bırakması gereken mevzudur. insana zorla "yeni nesil bilmez..." muhabbeti yaptırdınız. adanalı'yım, sakatat bile yiyebilecek kadar etoburum ve kurban bayramı'ndan nefret ediyorum. bana mal diyecek adam da götü yiyorsa gelsin yüzüme söylesin. ne acayip nesil çıktınız lan. bir de sözlük'ten örnekler vermiş. onları onayladığımızı kim söyledi? yanlışı yanlışla savunacaksınız, biz de size hak verip mal olduğumuzu kabul edeceğiz, öyle mi? çok özür dilerim ama bi' siktirin gidin arkadaşlar. saygılar.
(bkz: hızını alamamak)

napak sabaha kadar sidik mi yarıştırak? üslup sorunu başlığında, bu başlıkta itiraz edilen noktalar gayet net bir şekilde özetlenmiş. sabaha kadar da yırtınsanız bu konuda haklı çıkmanız imkansız. bir insanın kendi gibi düşünmeyene hakaret edip de takdir görmeyi beklemesi de bana göre dünyanın en büyük mallığı misal ama "kendi gibi düşünmeyene nefret ve öfke kusan dangalak" diye başlık açmıyorum. fikrinizi söyleyecekseniz de insan gibi söyleyin. dünya üzerindeki her insan, her olaya aynı pencereden bakabilecek olsaydı, o inandığınız yaratıcı buna göre yaratırdı insanları. bir bildiği varmış ki binlerce farklı düşünce ve bakış açısı var. insana saygınız yoksa, inandığınız şeye saygı duyun. o'nun size verdiğine inandığınız mantığı kullanın biraz. adam olmayı beceremiyorsanız da, hak ettiğiniz üslupla karşılaşmaya alışın. öyle başa böyle tarak.
ahhh minel beyin.. ahh minel anlama yeteneği.. ne olur bu ülkeye daha fazla uğrasaydın da, fuzuli şeyler daha az zamanımızı alsaydı..

kendi gibi düşünmeyene, farklı bir şey düşünene hakaret edilen bir cümlenin esamesi okunmuyor ortalıkta amk..

klişe klişe laflar, boy boy saçmalıklar amk. he amk millet de odun kafalı, farklı görüşü olanları sırf bu yüzden yeriyor..

son kez yazıyorum zira elimde beyin zerkedecek şırınga olmadan yazdıklarım kifayetsiz kalıyor:

kurban bayramını katliam olarak niteleyen malın mallığı, düşüncelerinin farklı olmasından, inançsız olmasından ya da şundan bundan değil,

mal olmasından.

neden mi?

çünkü yukarda kol boyu yazıldığı gibi, kurban bayramında gerçekleşen faaliyetlerin, normal zamanda yapılanlardan bir farkı yok!!! yok amına koyim yok! değişik hiç bir şey yok.

normalde hayvan kesilmese de bayramda kesilse tamam dicem amk ama öyle bir şey yok..

(b: her zaman ne yapılıyorsa, bayramda daha fazlası yapılıyor o kadar kıt beyinli!!!)

otoparkta, garajda, parkta, bahçede, sokakta, yol ortasında kurban kesen biri varsa, siktir git ona çemkir. çünkü onun öküzlüğü!

adam gibi kurban kesen adam, kurbanı, kurban kesilme mecrasında yaptırır. yok illa bahçesinde yaptıracaksa bahçeye de gereksiz kimseyi almaz, sokturtmaz!

siz küçükken kötü sahnelere tanık oldunuz diye, baban, eben, amcan ya da başkası gözünün önünde dana doğradı diye, akrabalarınız düşüncesiz diye, çevrenizdekiler hassasiyetsiz diye bayram suçlu değil! çevrenizdekilerin suçu! gidin onlara çemkirin!

kurban bayramının kuralları ve şartları içersinde milletin, çoluğun çocuğun gözünün önünde hayvan keseceksin, sakatatlar elden ele dolaşacak diye bir kural mı var?

yok.

o zaman? boşlukları doldurun da mallık kimde görün amk.

yani 3 ihtimal var seni rahatsız edebilecek sevgili mal.

3'ü de saçma. yukardaki entry'de hepsi yazıyor.

1- (b: sorun hayvan kesilmesi) ise, hep kesiliyor. her gün kesiliyor. normalde ses çıkartmayıp bayramda kıçını yırtman mallık!

2- (b: insanların, milletin gözünün önünde kesmesi) ise sorun, kesenlerin mallığı. suçu onlara değil de bayrama attığın için yine sen malsın!

3- (b: bunun bir adet ya da inanç olması) seni rahatsız ediyorsa, seni zerre ilgilendirmez amk. başkasının inancı seni hiç ama hiç germez. haaa tabiki hoşlanmayabilirsin, hoşuna gitmeyebilir. ama kıçını yırtamazsın sevmiyorsun diye. çünkü bayram diye anormal bir şey yapılmıyor. 1. maddede yazdığı gibi, her zaman yapılan şey yapılıyor. farklı bir şey yok ki seni rahatsız etsin mal!!!

yani özetle, sen farklı bir şey düşündüğün için mal değilsin. çünkü sen hiç bir şey düşünmüyorsun. düşünmediğin için malsın. düşünsen (b: katliam) diye nitelendirdiğin hayvan kesme olayının her gün olduğunu, eğer bu katliam dediğin şey herkesin gözünün önünde gerçekleşen bir hayvan kesme olayıysa da tamamen insanların uygulamasının hatası olduğunu anlarsın.

yani ortada (b: bayram )a çatacak, laf söyleyecek hiç ama hiç bir şey yok.

ve hal buyken, bayramı (b: katliam) olarak nitelendirdiğin için

sen bir malsın.
  • /
  • 2