liverpool fc

  • /
  • 8
premier ligde yenilmezlik serisini 11 maça çıkarmış olan takım. vasat takımlarla seri yakaladıklarını düşünüyordum ancak son maçlarda sırasıyla tottenham, southampton ve manchester city'ye çaktılar. böyle bir devi avrupanın dışına iterek müthiş iş başardık. bu yolun sonu kupa olsun be çocuklar.
2015 - 2016 sezonunu ilk yedi deplasmanı şu şekildedir ;

- stoke city
- arsenal
- manchester united
- tottenham hotspur
- everton
- chelsea
- manchester city

yine umutlar başka bahara kaldı..
spoiler--

ingiliz basınında yer alan haberlere göre, liverpool, belçikalı golcü için aston villa'ya 46,5 milyon avro bonservis bedeli ödeyerek kulüp tarihindeki en pahalı 2. transferini gerçekleştirdi.

spoiler--


#410652
önümüzdeki sezonun epl'de gizli favorisidir.
matip transferi takıma güç katacaktır. sackho ya da lovren'den hangisi uygunsa o oynar.
liverpool'un geri 4 dörtlüsü, şampiyonluğa oynadıkları dönemde dahi sorunluydu. klopp bunu çözer.
klopp, geçiş oyununu takımına başarıyla oynatmaya başladı bile. önümüzdeki sene liverpool, artık tam bir klopp takımı olur.
başta uğur meleke olmakla sempatizanı olan türkiye'deki futbol romantikleri yüzünden itici gelen takım. adamlar son 3 senede transfere 360 milyon pound harcamışlar. ondan önce de duglish zamanında yine caroll, downing gibi oyunculara her transfer sezonunda en az 120-150 milyon pound harcıyorlardı. kulübün sahibi j. henry wall street'in zenginlerinden beyaz anglosaskson bir para babası. bak altını çizerek yine yazıyorum wall street'in. ama türkiye'deki beyinsizlerin algısı ne; liman işçilerinin takımıymış da, fakirliğin sembolüymüş de bilmem ne. romantizm arıyorsan leicester; 60 milyon bütçeyle şampiyon oldular. romantizm arıyorsan tüpçünün enkazını alan, feda sezonuyla birlikte akılcı politikalar beşiktaş'ı şampiyon yapmış fikret orman yönetimini söyleyeceksin. manchester city 45 milyona aguero'yu alıyor; bunlar 45 milyona benteke gibi odunları. sonra city şampiyon olduğunda öyle bir algı yaratılıyor ki, sanki ''para kazandı.'' ama işin gerçeği city'nin aynı parayı daha mantıklı harcaması. yani endüstriyel futbolun işçilere karşı kazandığı bir zafer falan yok ortada. iyi kadrolardan oluşan takım yetersiz futbolculara karşı kazanıyor. dün de bu oldu zaten. mükemmel pas oyunuyla zevk veren sevilla, liverpool'u yendi.
emre mor ile en ciddi ilgilenen kulüp.
ara transfer döneminde; 08.01.17 tarihi itibariyle en aktif kulüp. satıyor, alıyor.
türkiye'deki hayranlarının sakin olması gereken takımdır. geçen sene de bu sene o sene muhabbeti derken ne olduğunu anlamadan şampiyonluk gitti. şampiyonluk matematiksel olarak garantilenirse başlarsınız bu sene o sene olayına.
  • /
  • 8