maf

beşiktaş'ın 90'lı yıllardaki (vurgula: m)etin tekin - (vurgula: a)li gültiken - (vurgula: f)eyyaz uçar'dan oluşan efsane hücum hattının kısaltması.

(bkz: bir ki üç gol yetmez)
çıplak gözle izleme şerefine erişebilmiş olduğum beşiktaş'ın unutulmaz hücum hattı. *
bir müşterimin şirketinin ismi. ilginç olan şudur ki, adam ne aliyi ne metini ne de feyyazı tanıyor. bu arada kürtçe de merhaba demekmiş sanırım *
türk futbol tarihinin en iyi, en etkili üçlüsü. beşiktaş tarihinin efsane hücum hattı. sahalarda maf fırtınalarının estiği günlerde beşiktaş rakiplerini darmadağın ediyordu. futbol dinine inanan iyi futbol duacılarına gönderilmiş son futbol peygamberleri. bu üçlü dünyaya iyi futbolu tebliğ etmeye gelmişlerdi.
http://www.youtube.com/watch?v=b4kxdt6zeoe
beşiktaş'a toplamda m= 78 a= 91 f= 170 = 339 gol kazandırmış mahşerin 3 atlısı, o yıllarda asist istatistiği sayılmıyordu ama toplamda tahminim m= 60 a= 50 f= 35 asist yapmış olsa 145 asist yapar.

not: bu üç üniversite mezunu düzgün adamdan biri yerine sağda solda çapsız herifleri sportif direktör yapan , çapsız başkana da selam olsun.
halk arasında mahvettin demek için kullanılan söz. örn: maf ettin beni zalımın gızı. * bir başka bakış açısıyla da (bkz: middle attacking forward)
rakip takımın korkulu rüyası,adamı mahveder bu üçlü.