matias emilio delgado

"antalyaspor,veteran takımı topluyor gel birader ortam da çok güzel" çağrılarına kayıtsız kalamamış arjantinli futbolcu.
bizde oynadığı yıllar fiziği zayıf, yetenekli futbolcuydu. şimdi antalyaspor'da kaç yaşına geldi, fiziği büyük ihtimalle daha da bitmiş olacak, yeteneğini korusa bile iş yapması çok mümkün değil.
antalyaspor ile prensip anlaşmasına varan topçu.
(bkz: fener'i delgado) sloganıyla senelerce bağrımıza bastığımız futbolcumuz. dönüşünü görünce duygulanıyor insan.
-- alıntı--

''yabancı futbolcuların çoğu, kendilerinden önce ailelerini düşünüyor. mesela transferini ben yapmadım ama matias delgado’nun eşi de imza atmadan önce ‘yaşayacağım yeri görmem lazım’ diye tutturmuştu. eşiyle birlikte istanbul’a davet edip acarkent’te oturacakları evi gösterdik. üç katlı bir villa! eşi tercümana hangi katta oturacaklarını sormuş, tercüman da hepsi sizin olacak demiş. kadın ağlamaya başlamış! basel’de bir apartman dairesinde oturduktan sonra burası cennet tabii. yani o dakikadan sonra futbolcunun imza atmamak gibi bir seçeneği yok.''

-- alıntı--

*

2013 yılından beri fc basel'de kariyerine devam etmektedir. yeni sezona da gollerle başlamış.

https://twitter.com/futbolarena/status/757685968295960576
samuel eto'o'nun arkasına transfer edilirse müthiş olur, hem ülkeyi tanıyor hem kulübü biliyor. ikisinin yaş toplamı 100 ama olsun, ohhoo delgado ooohhhooo delgado diye bağırırız fena mı?

tanım: asla bekleneni verememiş eski arjantinli 10 numaramız.
bekleneni verememiş fakat benim hep iyi hatırladığım eski 10 numaramız. nedense stilini çok beğeniyorum.
efsane performasını süper kupa maçında galatasaray'a karşı sergileyen eski futbolcumuz.

sabır gösterilen birkaç futbolcudan bir tanesidir.
usta bu adam efsane bence adam öyle topa gömüyorduki kale mıknatıs gibi çekiyordu topu fakat sakatlanma mevzusu ona bazı sorunlar yaşattı bence.
  • /
  • 5