mehmet ağar

eski iç işleri bakanı. her daim gizli kapaklı işlerle adı yanyana anılır. fatih terim ve o kadrodan bir çok galatasaray lı futbolcuyla yakın dosttu. hatta kendisini arif erdem, emre belözoğlu falan hapisanede ziyaret etmişti. o sezon yalandan çalınan penaltılarla * galatasaray önümüzde bitirmişti ligi. gene 5 yıllık bir mahkumiyet kararı verilmiş hakkında
aziz yıldırım şike iddianamesinde fenerbahçe için yaptıklarıyla ne kadar masumsa, galatasaray için yaptıklarıyla o kadar masum olan kişidir.
aradaki fark dokunulmazlığının olmasıdır.
26 ocak 2012 tff olağanüstü genel kurulunda delege olarak görev yapan şahıs. yaptıklarını anlatmaya başlasam, sanırım sözlük kapanır. merak eden bir araştırsın derim. temiz futbol için mehmet ağar, hem de galatasaray adına.
abdullah öcalan'ın ankara üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi'nden devresi, gençlik yıllarındaki yakın arkadaşı.

aynı futbol takımında top koşturmuşlukları da vardır, fakat o fotoğraflar okulun arşivinden kaldırılmıştır.
yargıtay'ın cezasını onadığı eski bakandır.fakat 2 yıl hapis yatacakmış.ayrıca kendisine yatacak yer aranmaktadır.deniz manzaralı bodrum civarlarında diye düşünülmekteymiş.

not: 1 yumurta atma cezası=5 yıl
poşu takma cezası=2 yıl
*
teslim olmak için, kendisine uygun bir cezaevi bulunmasını bekleyen insan. cezaevine de tahtırevanla götürürler herhalde.
80 darbesi sonrası solcu gençleri işkenceden geçiren insanlıktan nasibini almamış zat. o işkenceden geçirdikleri adamların bırakın uygun bir cezaevi istemeyi, can güvenliklerini isteme şansları bile olmamıştı. bir kısmı da ölüp gitti zaten.

çektirdiği her şeyi çekmesini dilerim.
futbol camiasında içinde, kutsal sayılan bir yeri olan adam. her takımın yöneticisi, futbolcusu muhakkak ziyarete gidiyor, adamı.
kartal sözlük olarak, en kısa sürede kendisini ziyaret zirvesi gerçekleştirmeliyiz. çünkü ziyaret etmeyeni dövüyorlar anladığım kadarıyla.

---------------alıntı---------------
elazığspor'un yeni teknik direktörü yılmaz vural, ''susurluk davası'' kapsamında hapis cezası alan mehmet ağar'ı ziyaret etti
---------------alıntı---------------
kendisini ziyaret etmeye tuzlukla koşanlar kervanına, fikret orman da katılmış. hem de ercan saatçi ile birlikte. hani bütün umutlarınız, acı gerçeğin tokat gibi suratınıza çarpmasıyla uçup gider ya, işte öyle bir şey.

http://tinyurl.com/ata9exb
tahliye olmuş. neyse bari; futbolcularımız, hocalarımız ve başkanlarımız, el etek öpmek için onca yol gitmek zorunda kalmayacak artık. hadi yine iyisiniz.

http://www.odatv.com/n.php?n=mehmet-agar-tahliye-oldu-2904131200
http://tinyurl.com/cpfmrzo
galatasaray'ın 2012-13 sezonu şampiyonluğunu yerinde kutlayabilecek kişi. sevenleri ayırmamalı zaten.
http://tinyurl.com/c97kpdp
19 şubat 2014'te hakim karşısına çıkacak olan kişi.
euro 2016 kampına özel konuk olarak giren eski milletvekili http://t24.com.tr/haber/mehmet-agar-milli-takim-kampinda-peki-gorevi-ne,345079
darbe komisyonunda dinlenen ve söylediği “türkiye komünist partisi’nin hayatında eline bıçak almamış düzgün fikir adamları kabul etmek lazım hepsini. hiçbir şiddet eylemi olmayan insanlardı”sözü ile gündeme oturan dönemin hesabını bu kadar kolay veremez dediğim kişi.