mehmet erkut şentürk

6 mayıs 1994 bakırköy doğumlu futbolcumuz.
1994 doğumlu david beckham'a benzerliği ile ön plana çıkan beşiktaşımızın futbolcusudur.
yeteneğinden izleyen herkesin övgüyle bahsettiği, villareal in takibinde olduğu söylenen ve sözleşmesi mayısta bitecek olan wonder kid.

ahlaki gelişimini de tamamlayıp bir an önce a takımda şans bulmasını diliyorum. şu çocukları harcamasak, yd gitse, hayat bayram olsa falan...
mayısa kadar sözleşmesinin yenilenmesi gereken futbolcumuz.bu çocuğu azıcık izlemiş olanınız varsa muhammed demirciden çok daha yetenekli olduğunu görmüştür zaten böyle yetenekleri harcamasalar birde alsalar a takıma falan ne güzel olurdu be sözlük.
sezon sonunda büyük ihtimalle yuvadan uçacak genç kartalımız.renklilere gitmese bari.
tayfur havutçu'nun, cezaevinden çıkar çıkmaz ilk iş olarak, 5 yıllık sözleşme imzalatarak profesyonel yaptığı futbolcumuz.

http://spor.milliyet.com.tr/yavru-kartal-a-izin-cikmadi-/spor/spordetay/28.12.2011/1481393/default.htm
umarım ara ara a takımla maçlarada çıkarda iyice geliştirme fırsatı bulur kendisini.
az önce twitterda kulübümüzle 5 yıllık sözleşme imzaladığı öğrendiğim 18 yaşındaki futbolcumuzdur. ondan çok şey beklemekteyiz
eskişehirspor baskanı tarafından özel uçakla eskişehire götürüldüğü iddia edilen oyuncu(muz).eğer öyle bir sey varsa yazıklar olsun.buna sebep olanların sülalesini sikeyim.altyapı altyapı diye bağıranlar en yetenekli oyuncumuzu göz göre göre kaçırıyor.orospu çocukları.
hakkında çıkan haberler seyit ateş tarafından twitter'da yalanlanmış.

https://twitter.com/#!/seyitatess/status/203856750762397698
sözleşmesi 5 yıl uzatıldı diyorlar. böyle bir şey yapıldıysa büyük ihtimalle gelen tepkiler üzerine yapılmıştır.
sayesinde haber1903 adlı fikret orman düşmanı haber sitesine güvenilmeyeceği bir daha ortaya çıktı. birde eskişehire imza attılar falan diye kendi kendilerine senaryo yazmışlar. kartalbakisi.com dan başka siteye inanmayın.
ekrem dağ'ın genç versiyonu.
kariyerine sol kanat olarak başladı yaşı ilerledikce sağ bek,sol bek, kaleci gibi mevkileride görecek diye düşünüyorum.
eskişehirspor ile yaptığı transfer görüşmeleri ile gündeme gelen genç oyuncu. dün itibariyle, yuvasında kalarak, 5 yıllık sözlşeme imzalamış beşiktaşımla
canlı izleyen varsa eğer nasıl bir oyuncu olduğunun analiz edilmesini istediğim genç kartal. baya detaylı yazmalıyız. hatta ve hatta bütün altyapı oyuncularımızın detaylı analizlerini yapmalıyız. bu nedenle zaten şutları zayıf olan bir futbolcu için şutu dışarı attı diye küfretmeyiz. zaten atamıyodu falan deriz ne biliyim. ve de en azından kendi oyuncularımızı daha sağlıklı tanırız.
ne olursa olsun elde tutulması gereken isim bence. çıplak gözlede izledim oynar yani a takımda iyi pas dağıtır veli kadar koşar çünkü başarıya aç. boru da değil villareal 1.5 yıldır çocuğun peşinde.
eskişehirspor'a gitseydi de kızmayacağım genç kartal. bu çocuğun önüne rol model olarak benimseyeceği kimi koyduk da beşiktaş'tan ayrılması gündeme gelince genel anlamda taraftar ayaklandı? geleceğin süper yıldızı olarak görülen muhammed demirci'nin tek 90 dk dahi oynamadığına şahit olan erkut'un beşiktaş'ta forma giyeceğine dair ileriye dönük umut beslemesi mümkün mü?

futbol oynamak istiyor güzel kardeşim bu çocuk. bundan daha tabii bir istek ne olabilir? bizim ortaya koyduğumuz argüman ne peki? "sırasını bekleyecek". tamam. numaratör ne zaman yanacak acaba? ben bir kaynıma uğrayacağım da. kardeş sen göz kulak ol be. iki dakikaya gelirim. bu mudur?

john benjamin toschak, eli titremeden (vurgula: savaş kaya)'yı, nihat kahveci'yi, yasin sülün'ü, hikmet çapanoğlu'nu ilk 11'e yerleştirdiğinde aslında yapmış olduğu en büyük hizmet alttan gelecek çocuklara "bir gün ben de beşiktaş a takımında oynayacağım" özgüvenini yerleştirmesiydi. jean tigana daha değişik bir yol tercih edip gökhan güleç, burak yılmaz, serdar kurtuluş gibi genç oyuncuları transfer ederek bir şeyleri rayına oturtmaya çalıştı.

rıza çalımbay; fikretlerle, ziyalarla, sinanlarla bu takım alt yapısından yetişip sembol oyuncu oldu. beşiktaş'ın başına geldiğinde, özkaynak düzeninde, veysel cihan'dan daha iyi bir santrafor; (vurgula: kürşat duymuş)'tan daha yetenekli bir stoper görememesi imkânsızdı. peki veysel'in forma giydiğini gören adem büyük'ün bu camiadan ayrılmak istemesinden daha doğal ne var?

isimleri bir kenara bırakalım. zihniyete gelelim. hanımlar beyler sizin alt yapıdaki takımlarınıza bakış açınız, kulüpte yıllarca forma giymiş futbolcularınızı bu çocukları başına eğitmen olarak getirmekten ibaretse konuşacak çok şey yok aslında. çünkü henüz bu kategorinin apayrı bir uzmanlık gerektiğini kavrayamamışsınız demektir. bizde de işler böyle yürüyor. jübilesini yapan her sembol oyuncumuza culûs dağıtır gibi takım dağıtıyoruz. mehmet ekşi, fikret, gökhan, recep, zeki, halim. recep çetin iyi kademeye girer, çok seri bir sağ bektir. ohooo alt yapıda neler yapmaz o zaman. gökhan keskin türkiye'de geriden topla çıkıp oyun kurabilen en son liberodur. getir u - 16'nın başına. uçursun bizi. mentalite bu olursa sizin aşağıdan çıkaracağınız oyuncunun a takımda direkt forma giyebilmesi için muazzam yeteneklere sahip olması gerekir. (bkz: sergen yalçın)

oysa alt yapı dediğiniz kurumun başına getireceğiniz ekip a takım için düşündüğünüz teknik kadrodan bile daha vasıflı olmak zorundadır. eğitim, psikoloji, beslenme, disiplin vb birçok unsuru içinde barındırır. bu da en önemli gelir kalemlerinizden birisini bu alana aktarmanızı gerektirir. bir başka önemli nokta en alt kategoriden a takıma kadar koordineli bir şekilde işbirliği yapmanız elzemdir. şunu demek istiyorum;

litvanya basketbol milli takımında sarunas jasikevicius'un minik takımdan a takıma gelene kadar ne oynayacağı, hangi hücum setlerinde görev alacağı bellidir değişmez. ajax'ta frank de boer'in minik takımda oynadığı diziliş ile a takıma çıktığında oynadığı diziliş aynıdır. ama sizin taktik dizilişiniz ve felsefeniz miniklerde farklı, u 14'te farklı, u 18'de farklı, a takımda farklı ise minik takımda sağ kanat, bir üst kategoride hücuma dönük orta saha, onun üstünde merkez santarfor, a takıma çıktığında da play maker oynayan şizofrenik robotlarınız olur.

dcgulse arkadaşımın dile getirdiği husus bizim adımıza acı bir ders niteliğindedir aslında. öyle bir camia düşünün ki, yakın zamanda villareal'in talip olduğu yıldız genç oyuncusu hakkında taraftarının en ufak bir fikri yok. sadece yuvarlak cümleler. şöyle yetenekli, böyle yıldız. konteynerlerde giyinip soyunan çocukların kabahati değildir bu.

beşiktaş: ısınmak için pinokyosunu yakan gepetto usta?
fm11'de galatasaray'ın peşimden koşmasını sağlamış genç yetenek.ama itiraf edeyim kupa mücadelesi içinde pek oynatamadım kendisini.
2012 2013 sezonu beşiktaş hazırlık kampına dahil edilen 13 genç futbolcunun arasında yer almayan futbolcumuz.
eskişehirspor ile anlaştığı için kadroda yoktur.
  • /
  • 2