melih gökçek

  • /
  • 9
antipatik gülüşüyle insanı çıldırtan, hobisi olduğu için yolları yıkıp yeniden yapan, ankaralıların parasını oğlunun başkan oldu kulübe futbolcu etmek için kullanan ankara büyükşehir belediye başkanı.
susuzluğa kalıcı bir çözüm üretmektense, 'ankaralılar tatile çıksın' demeyi tercih eden şahsiyet
şehir kavramı park, fıskiye ve köprüden öteye geçmeyen, şu sıralar da gözü odtünün üstünde olan ankaranın en nadide parçası..
ankara'yı ankara yapan, yeniden düzenleyip çekip çeviren ankaranın gördüğü en iyi belediye başkanıdır.
eşrefsizleri şahıdır..pişkinlikte zirvedir ve oğluna gemicik yerine spor kulübü almıştır..
bir televizyon programında genel evleri kapatmakla ilgili çalışmasını anlatırken bir hayat kadının programa baglanıp
''burdaki bütün orospular birleşsek senin gibi bir orospu çocuğu doğuramayız '' dediği belediye başkanı.
ankara'nın içine etmekle yetinmeyip, şu sıralarar ankara'daki spor kulüplerinin içine eden belediye başkanı. önce ankaraspor'un küme düşmesine neden olmuş, şimdi de ankaragücü'nün küme düşmesine neden olmaktadır.

işin asıl ilginç yanı kimsenin bu şahısa dur dememesidir.
bir gün ankara ya gidip,yapmakla övündüğü ne varsa üzerine önce kusup sonra tüküreceğim belediye başkanıdır.
sevimsiz bir adam olduğu aşikar ama siyaset işte, tayyip'te bunu aday göstermemek için elinden geleni yaptı ama son dakikada da ankara'yı kaybetmeyi göze alamadığı için göz yumdu.
masa tenisine langırt diyen,sanatın içine tüküren,her tarafa köprü yapan *,hepimize doğalgaz sayaçlarıyla kazık atan,ankaraspordan sonra ankaragücünüde batıran,oğlunuda al git artık ankaramdan dedirten belediye başkanı.
ankara il sınırları içerisinde türk yapılan her yabancı futbolcuya adı verilen ankara büyük şehir belediye başkanı...
(bkz: melih jaba)
(bkz: gökçek vederson)
twitterda kendisine gerçekmisiniz? diye sorulan soruya "gerçek ötesi" diye yanıt veren twitterdan çıkarken "gençler hadi gömdüm" gibi tweetler yazan ankarada üniversitelilerin bol kullandığı bir caddeye "twitter caddesi" adını vereceğini açıklayan twiteerda nikahlar kıyan belediye başkanı. bu adam gerçekten çok komik ama sadece ciddi olduğunda.
3 günden beri ankara'yı felç eden kar yağışı ile ilgili, zaytung haberlerini aratmayan skandal açıklamalara imza atan belediye başkanı. bir insan bu kadar yüzsüz, bu kadar sorumluluk alma becerisinden yoksun, bu kadar çirkef olamaz. 4000 caddeyi aynı anda açamayız buyurmuş kendileri. adam haklı beyler çünkü ankara, daha önce hiç kar görmemiş bir ilimizdir dolayısıyla şehrin altyapısının, yoğun kar yağışını kaldıramaması ve yumurta kapıya dayanınca müdahale edilmeye çalışılıp sıçılması gayet normaldir. *

---------------alıntı---------------
sevgili ankaralılar, ben melih gökçek. dün ankara'da yağan kar ve şiddetli tipi, trafiğimizi olumsuz yönde etkiledi.

tipi ve kar bugün de devam edecek. maalesef yollara aşınmış lastiklerle çıkan araçlar kayma neticesinde kaza yapmakta ve trafiği etkilemektedir. dün kayan araçlara dikkat ettiniz ise lastikleri hep aşınmıştı. örneğin dün, armada karşısında aracını cadde ortasında bırakan üç şoför; eskişehir yolu'nda trafiğin saatlerce tıkanmasına neden oldu. aynı şekilde esenboğa yolu'nda kayarak devrilen tırlar da maalesef trafiği felç etmiştir.

trafiğin felç olmasına neden bu iken; bir kısım vatandaşımız 'belediye nerede?' gibi haksız suçlamalarda bulundu.sevgili ankaralılar, bir araç kaydığında o araca belediye kurtarıcılarının ulaşması, önde oluşan kilometrelerce araçtan dolayı imkansız hale geliyor. lütfen herkes sağduyulu düşünsün. şimdi sormak isterim: sorumlu, aşınmış lastiklerle trafiğe çıkarak kayan ya da kaza yapan araçlar mı? yoksa belediye mi?'

bunların bir anda açılması fiilen mümkün değil. biz 369 araçla mücadele ediyoruz. dünyanın hiçbir ülkesinde bizdeki anlayış yok. bunu görmek isteyenler büyükşehir belediyesi'nin internet sitesine girerek, dünyadaki örnekleri görebilirler. her yerin bir anda açılabilmesi için belediyenin yılda 10-15 gün karla mücadelede 1000 araç 3000 personel istihdam etmesi gerekir. bunun maliyeti sadece araçlar için 400 trilyon, işçi için yıllık 126 trilyondur. işletme masrafları buna dahil değil. dünyanın hiçbir ülkesinde böyle bir şey yoktur.

sevgili ankaralılar, lütfen bugünden başlamak kaydıyla hafta sonuna kadar aşınmış lastiklerle trafiğe çıkmayınız. çünkü eksi hava sıcaklığı dolayısıyla kar altında devamlı gizli buzlanma olacaktır. şu anda ankara'da 369 araçla hizmete devam ediyoruz. tuzlama gün boyunca devam edecek. acil şikayetleriniz için 153'ü arayabilirsiniz. ancak unutmayınız ki, önceliğimiz ana bulvarlardır. lütfen birbirimize yardımcı olup, kurallara uyalım. tekrar tekrar istirham ediyoruz aşınmış lastiklerle trafiğe çıkmayınız.
---------------alıntı---------------

(bkz: i melih gökçek)
ankaralı yazarlar akıllı olsun. aşınmış lastiklerinizle güzel ankara'yı felç etmeye hakkınız yok arkadaşlar kendinize gelin çok rica edeceğim.
kışlık lastiği olmadığı halde zincire falan da gerek duymadan yola çıkıp, tuzlanmış yollarda dahi gidemeyerek yolu tıkayan sürücülerin faturasının kesildiği belediye başkanı. yoldan geçen bütün araçların lastiklerini kontrol etmesi lazımdı tabi. yolları tuzlamış olması alabileceği tüm önlemleri almış olması yetmez.
kızılay kavşağına koydurduğu "sola dönüş yasaktır" tabelalarıyla reklama doymayan başkan.
ankara'da son 3 gündür en sevilen adam.
an itibariyle cnn türk'te cüneyt özdemir'in çok pis t**** geçtiği adamdır sözlük kaçırma derim *
  • /
  • 9