michael jordan

basketbolun ilahı, devası, megası, duayeni, 23 numarası, ayakkabısı, forması, potası, düdüğü, 24 saniyesi, airi kısacası basketbolu!
majesteleri lakabı ile basketbolda çığır açan adam. bakın efsane falan demiyorum. ligi yeniden yazan adam
tüm zamanlarin en iyisi, bana ve yasitlarima chicago bulls'u sevdiren adam.
unutulmaz efsane, maç içerisinde yaptığı bir smacı, yarışmalarda yapabilen genç nesillerin smaç şampiyonu olduğu ekoldür...
magic johnson'un ''dünya'da iki tip oyuncu vardır: micheal jordan ve diğerleri'' dediği olağanüstü bir oyuncu.
kimi kendisine benzetseler adının altında ezilerek, onun tırnağı olamayacağını bize gösteren efsane
bugüne kadar onun gibisi gelmedi.bundan sonra belki ondan daha yeteneklisi gelebilir,belki ondan daha iyi istatistikler tutturan birisi gelebilir,ondan daha yükseye sıçrayan,ondan daha iyi şut çıkaran,kısacası onun yaptıklarından daha iyilerini yapanlar gelebilir ama hiçbiri onun gibi bunların hepsini bir arada bu kadar mükemmel yapamaz.bugüne kadar çok önemli,büyük saygı duyulan efsaneler geldi geçti ancak saha içi ve saha dışı duruşuyla onun kadar farklısı bir daha gelmeyecektir.
entrylere sığmayacak yüce kişilik...hayat felsefesi hayat felsefemi oluşturmuş,en iyisini başarana kadar pes etmememi öğreten büyük insan.
larry bird jordan'ın boston garden'da 63 sayı attığı maç sonunda "tanrı jordan kılığına girmiş olmalı" demiştir. işte böyle bir adamdır
hayatının maçı olarak lanse ettiği maçta dahi shareef abdur-rahim'in istatistiklerinin yarısına ulaşamamış pestenkerani basketbolcu. smaçların hepsini konferansının en vasat takımları karşısında atmış olması ve en iyi döneminde dahi bir euroleague takımında top koşturamayacağı gerçeği onun ne kadar balon bir basketbolcu olduğunu gösterir.
kimse mj olamaz olamayacaktır.majeste olmak mj lik ister. sana ne yazsam az gelir mj. teşekkürler basketbolu bana sevdirdiğin için.saygılar..*
mukayese kabul etmeyen adamdır. ondan iyisini bırakın, ona yakını yoktur, olmamıştır, olmayacaktır
o basketbolcu sıfatına girmez kendisi majesteleridir. ama kanımca larry bird ondan daha iyiydi. ya da bu iki adam ilk ikidedir değişmeli olarak.

işte bunun kanıtı (reklam demeyin çoğu kişi bunun gerçek olabileceğini bilir.)

http://www.metacafe.com/watch/822303/michael_jordan_larry_bird_mcdonalds_commercial/
hakeme bile fake atan adam. http://tinyurl.com/d4yca4a


-- spoiler--

bugün sahaya çıksa charlotte takımının en iyi oyuncusu olur ve maç başına 20 sayı ortalama ile oynar

-- spoiler--

* *
futboldaki gibi, maradona mı pele mi ya da güncel olarak messi mi ronaldo mu gibi tartışmalara basketbolda yer bırakmayan ilah.
tek bir cümleyle belirtmek gerekirse; kesinlikle gelmiş geçmiş, nba'in en başarılı oyuncusudur.
dikembe mutombo, alonzo mourning, patrick ewing, greg ostertag ve daha nice pivotu, smaca çok çok gerilerden ve müthiş ivmeli bir şekilde çıkmasıyla, darmadağın etmiş efsanedir.
pek az kişi 1988 yılında nba yılın savunma oyuncusu olduğunu toplamda 9 kez en iyi savunma 5. seçildiğini bilir. hep onu attıklarıyla hatırlarız ama savunmada rakibinin adeta pestilini çıkarırdı majesteleri.
  • /
  • 2