midye dolma

bira ile bütünleştiğinde sınır tanımadığım, sabah sabah canımın çekip bu başlığı açmama neden olan leziz yiyecek.
yenikapı metro istasyonu önünde 72 adet yediğim gıda. limonla beraber enteresan bir lezzet çıkar ortaya, sağlıksız olduğu kesin ama tadının güzel olduğu da gerçek.

(bkz: güzel şeylerin zararlı olması)
hiç bir zaman sokakta tepside satılan midyenin tadını, en pahalı mekanda satılan midyede bulamazsanız, bu açıdanda entereesan bir gıdadır.
direk afrodizyak etkisi barındıran, şahane yiyecek.
kocamustafapaşa tren istasyonunun hemen altında bir teyze yapıyor,oradan her geçtiğimde aldığım yiyecektir..pek bi lezizdir..
sokak aralarında satılanların daha bir lezzetli olduğu muhteşem gıda. birayla harika gider.
gecenin ilerleyen saatlerinde alkolün üstüne yenilmesi gereken yiyecek. o saatte adam evine gitmenin derdinde; abi kalanları 20 tl ye kapatalım, sen evine git bizde keyfimize bakalım dendiğinde ister istemez adam ikna oluyor. ee kardeşim bizde öğrenci adamız ucuza kapatmanın derdindeyiz. sen mutlusun o mutlu falan, güzel şeyler bunlar.
denizden olan mesafe artması sebebiyle konya gibi bir şehirde sadece kabuklarının içine pilav doldurup satılandır.
bizim oralarda fazlasının yatak deldiği idda edilen yiyecek
kendine has yeme adabı olan yiyecektir,şöyle ki;
baştan kibar görünmeyeceğinizi bilmeniz gereklidir,o kocaman kabuğu ağzınıza götürürken pek te hoş görünmeyeceğinizi bilerek,oyunu kurallarına göre oynayınız.
tüm parmakları bulaştırarak oyuna alışabilirsiniz.midyeyi açtıktan sonra üst kapağı alt kapağın altına kaşıkımsı hareketlerle yerleştiriniz sonra arzuya göre limon sıkınız.sonra yine kaşıkımsı bir hareketle midyenin alt kısmını sıyırarak ağzınıza götürünüz.
eğer dolma büyükse muhtemelen hepsini aynı anda yiyemeyeceksiniz(bu bayanlar için) telaşa gerek yok,herkes nasıl bir hayvanat olduğunuzu biraz evvel anladı zati..hiç bozmadan dolmanın geri kalanını parmaklarınızla toparlayarak ağzınıza götürünüz.
gözünüz doyana kadar yiyiniz ki bu kadar rezilliğinize değsindir.
sonra hayvanatlığı neticelendirip parmaklarınızı yalayınız ve peçeteyle neyim siliniz hatta yıkayınız.
soğuk havalarda pek bi lezzet barındırmayan ve hayal kırıklığı yaratan gıdadır.
yerken alt kabuğunun ağıza sokulmaması gereken yiyecek.
adına sözlükte yeme zirvesi yapılması gereken yiyecek.
(bkz:kartal sözlük midye yeme zirvesi)
tadına doyum olmaz,bi kaptırdınmı kendini durduramazsın,bende çok sık olmamakla birlikte keyifle tüketirim ancak bi o kadarda tehlikelidir.toplandığı yere göre içiersinde aklınıza gelebilecek denizde bulunan her türlü ağır metali bulundurur.midyeden aldığınız bu ağır metaller ölene dek vücdunuzda kalır,bünyeden a tmanın bir yolu yoktur.midyeler denizlerin bir nevi elektrikli süpürgesidir,denizlerin temizlenmesinde önemli bir rolü vardır.şimdi önce bizim denizlerimizin halini bir düşünün ondan sonra midyenizi yemeye devam edebilirsiniz. *
eskimolar gelgit durumunda sağlam midye çıkarıyor.
evlenilecek kızı tanımla deseler
-midye dolma yiyip bira içen diyebilirim sanırım .

izmir ve istanbul arasında yapılma metodu olarak dağlar kadar fark olan yiyecek. izmir de baharat kullanmıyor yapanlar ve daha çok midye tadı alıyorsunuz. lezzet olarak istanbul menşeili olana rakip olamaz o ayrı
olsada yesek miss yok burlarda özledim
'miden nasıl kaldırıyo onu ıyyy' diyenlere tepki olurcasına bünyemin fazlasıyla sevdiği yiyecektir.
  • /
  • 2