milli istihbarat teşkilatı

iç ve dış istihbarat bilgilerinin toplanması amacıyla görev yapan kuruluş. bu aralar bazı güçler tarafından yaptıkları hukuk dışı işler özellikle kamuoyuna pompalanıyor. yabancı isimler adınaymış gibi gösterip gazetecilerin telefonlarını dinlemeleri bunun basit bir örneği mesela. bu konunun tam da bu dönemde ortaya çıkması son derece enteresan olsa gerek.

bir de mehmet baransu'yu takip eden 2 mit mensubunun yakalanmasıyla gördük ki, kurum çalışanları pek de profesyonel değiller. haklı bir gerekçesi olup olmaması konusuna değinmiyorum bile ama bir gazeteciyi izlerken bile kendilerini açıkça ele veren kurum mensuplarının çok daha özel işlerde başarı sağlayabileceğine inanmak da pek mümkün görünmüyor.
başarılı olacakları söylenemeyecek kurum.. kardeşim ajan diyorsun.. yaptığın her şey meydanda... yada meydandakiler ne oaki..
toprağın içine 400 kilo patlayıcı yerleştirilirken, uzaktan kumanda ile mayın patlatılırken, onlarca asker ve polis şehit edilirken paralelci fişlemekle meşgul akp kurumu.
7 haziran seçimlerinden sonra "iflas" ettirilmiş kurum.
yurt dışında yaşamadığım için cv kabul etmeyen kurum.
7 haziran seçimleri sonrası kendisinden haber alınamayan kurum bu ülkede darbe girişimi oldu iddalar o ki darbe kalkışmasını kurum daha önce haber aldı ...

öncesinde ve sonrasında ülkenin her yerinde patlayan bombalar ve dün gece 10 aralık 2016 istanbul'da patlama. tek bir sorumlu yok mu halka hesap verecek dediğim kurum
uzun zamandır kendisinden haber alınamayan devlet kurumu 15 temmuz darbe girişini ile ilgili bir çok yalan yanlış bilgi ortalarda dolaşırken şimdide reza zarrab ile ilgili iddalar konusunda sessiz kalan kurum.