mirsad türkcan

asıl soyadı jahovic olan ve nba de forma giyen ilk türk basketbolcu unvanına sahip kişi. antipati konusunda hıncal uluç a rakip olabilecek potansiyelde olup, evlat olsa sevilmez.
16 eylül 2012 tarihinde fenerbahçe ülker'in cska moskova ile oynayacağı maç sonrası parkelere veda edecek olan oyuncu. yıllar önce efes pilsen ile oynanan bir maçta (b: marcus haislip)'i şu şekilde çileden çıkarmışlığı da vardır:

http://tinyurl.com/cazcmjc
---------------alıntı---------------
türk basketbolunun en önemli kariyere sahip isimleri arasında yer alan mirsad türkcan, 16 eylül’de düzenlenecek jubile maçında büyük bir jest yapacak.
fenerbahçe ülker ile cska moskova takımları arasında ülker sports arena’da oynanacak maçla kariyerini noktalayacak yıldız basketbolcu, elde edilen geliri novi pazar’da, savaş mağduru müslüman çocuklara bırakacak.
---------------alıntı---------------
fenerbahçe ülker'in dış ilişkiler sorumlusu olmuştur.
fenerbahçe ülker'de dış ilişkiler sorumluluğundan bir yıl içerisinde a takımı menajerliğine terfi eden isim. bunda kendisini çok seven ve diyaloglarının çok iyi olduğu zoc'un* payı çok fazla diye tahmin ediyorum.
27 ekim 2013 beşiktaş integral forex fenerbahçe ülker maçı'nda hakemlere itiraz ettikleri bir anda ahmet kandemir'in sakin olmaya çağıran ifadelerine karşı el kol hareketiyle karşılık vermeye kalkan sahte kabadayı. bizim taraftar olana bitene geç uyanmasa pahalıya patlayacaktı kostaklanması.
resmi maçlar esnasında teknik ekipten farklı takım elbise giymekte ve kravat takmamakta ısrar ettiği için tbf disiplin kurulu tarafından şimdiye kadar toplam 9500 tl cezaya çarptırılan fenerbahçe ülker genel menajeri.