nagehan alçı

pazar gününden önce yazsaymış keşke bugünkü yazısını. akp'nin aday listesine adını yazdırabilrmiş bazı yiğitler gibi. yazık olmuş. bir dahaki seçimlere artık...

http://www.aksam.com.tr/ortulu-tiyatro-1819y.html
---------------alıntı---------------
türkiye'de belli bir siyasi çizgide olanları ifade özgürlüğü yoktur bugün demek çok büyük bir yanılgı. bende iki aydır köşesi elinden alınmış bir gazeteciyim. ve şundan eminim ki chp ve mhp'liler neredeyse zil takıp oynayacaklar benim köşem elimden alındığı için. yarın öbür gün chp-mhp ittifaka gelseler biz liberaller faili meçhule kurban gideriz. bize yaşama şansı da tanımazlar
---------------alıntı---------------

türkiye de özgürlüğü doğru anlayan nadir gazetecilerden. * *
kendini gazeteci sanan canlı.

halbuki gazeteci olmak için gereken (vurgula: minimum) bilgi birikiminden bile yoksun.
istisnasız türkiye'nin en büyük kadın aydını. her lafı nasihat, her söylediği kulaklara küpe.
emre kongar ile aynı ekranda görmeye benim tahammül edemediğim kadın. cnntürkte beraber program yapıyorlar.bugüne kadar ki konuklardan farklıdır yalnız kongar; söyleyeyim peşinen.
(bkz: pişman olursun)
grup yorum için "provokasyonlar yaratan grup" demiş olan gazeteci. sayın nagehan alçıya sormak isterim çıktığı ilk günden beri albümleri toplatılan, konserleri yasaklanan, müzik atölyeleri basılan ve hücrelerle, hapislerle baskı altına alınmaya çalışılan yorum mu provokatif yoksa grup yoruma bütün bunları uygulayanlar mı?
kendisininde söylediği gibi daha büyük evlerde oturabilmeyi, daha lüks arabalarda gezmeyi tabiki isteyebilirsiniz. ama birilerinin işkembeleri dolsun diye birileri açlıktan ölmek zorunda değil. insani açıdan bakıldığındada %1in refahı için geriye kalanların köleleştirilmesi son derece yanlıştır.
nagehan alçıda bunun fazlasıyla farkında olan biri olarak programlarda bağırıp çağırarak sola ve solcu liderlere hakaret ederek işkembesini doldurmaya devam etmek istiyor. çünkü mantıksal hiçbir açıklaması yok.
en yakın zamanda vicdanına kulak vermesini ve insanlığına dönmesini temenni ediyorum.
bir insanda onur, gurur, haysiyet, şeref, adalet veya insanlık hiç mi olmaz ? bir insanda bunların olmayacağının kanıtıdır bu insan bozuntusu. tiksindirici desem bile yetersiz bir sıfat olur.

kucaktan kucağa geçerek kariyerini müthiş derecede yükseltmiş dişi. ( kadın falan diyemiyorum çünkü kadınlara hakaret olur diye düşündüm, gerçi hayvanlar alemine de ayıp oldu ama bir şekilde cinsiyetini belirtme ihtiyacı duydum )
(vurgula: gezi parkı direnişi alevi ayaklanmasıdır) diyerek yezidliğine yezidlik katan nefes alışı bile insanlık için fazla olan zat.

programındaki bu sözü için soruşturma açılmış. umarım mantıklı bir sonuç alınır.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/15089/nagehan_alci_nin_o_sozlerine_sorusturma__alevi_ayaklanmasi.html#
tam bir akp ve rte yalakası. çökmekte olan akp ve rte'yi kıyasıya savunması tayyip rejimi sonrası düşeceği durumdan ileri gelmektedir.
ev kredisi yüzünden bu hallere düşmüştür. yoksa akp falan umrunda olmaz.
hakkındaki düşüncelerimi yazsam sözlüğü kapatırlar diye korktuğum kişi.
bu kadın bir kütahyalı ile evliyken nasıl hala kızlık soyadını kullanıyor kafamda deli sorular var delikanlı adamın karısı kocasının soyadını nasıl kullanmaz ve burdan soruyorum sen ne biçim delikanlısın? eyy rasim ozan kütahyalı cevap vöeeer.

tanım: rasim ozan kütahyalı'nın eşi.
genelkurmay başkanlığı’nın geçtiğimiz gün etiler’de bir kafede kendisine balyoz ve ergenekon kumpas davaları dönemindeki konuşmaları hatırlatılıp “vicdanınız nasıl rahat ediyor?” diye bağırılması nedeniyle “geçmiş olsun” mesajı gönderdiği akp yazarı.

müjdat gezen'in sanat merkezi hedef gösterilerek yaktırılırken ses çıkarılmıyor ama bu kadının sinirleri bozuldu diye geçmiş olsun mesajı gönderiliyor. kim lan bunlar. gerçekte ne iş yaparlar. 5. sınıf ülke gibi davranıyoruz genelkurmaya bak ya.