necip uysal

  • /
  • 29
2016-2017 sezonu yaz transfer dönemi'nde kadronun şekillenmesiyle işi zorlaşmıştır. altyapı statüsünden dolayı kulübede bekleyecek en fazla. bundan sonra pek şans bulacağını sanmıyorum. özellikle gökhan inler'in gelişi, stoperde 4 oyuncumuzun oluşu işini bayağı zorlaştırdı.
15 ekim 2016 kayserispor beşiktaş maçına ilk 11 de çıkan orta saha oyuncusu. iyi bir maç çıkardı diyebiliriz.
2 3 pas hatasıyla oynadı, onun dışında 2'li mücadeleri kazandı. biraz daha kondisyonunu yükseltse rakibi ser ve yıldırıan bir oyuncu olabilir.
dünyanın en iyi oyuncusu oldu deseler bu adamın 11 başladığı hiçbir maçı izlememe kararını çok net bir şekilde bildirdim sezonun ilk 11 başladığı maçında.
19 ekim 2016 napoli beşiktaş maçında bir saçmalığa imza atmadan sağ salim bitirmiş olan topçu.
yıllardır bir şekilde kendisine yer bulan topçu.

https://twitter.com/kartalsozluk/status/789149488111820800
beşiktaş futbol takımı özkaynak düzeninden son yıllarda çıkabilmiş en elle tutulur futbolcu.
beklediğim gelişimi gösterememiş olmasına, mental olarak çok zayıf bulmama rağmen kendisine biraz haksızlık yapıldığını düşünüyorum. necip bir çok teknik direktörün bir şekilde şans verdiği bir oyuncu. orta saha sertliğini bir iki tık yukarı çekiyor, ki bence beşiktaş gibi bir takım için önemli. ayağı çok iyi değil ama pas yüzdesi hiç de fena değil. ikili mücadele kazancı yine iyi. zaman zaman epey isabetli uzun toplar yapıyor, özellikle atak yönü değiştirirken. yersiz kartları da o sertlik artısının sonucu olarak negatif yanı. dengeli sertliği öğrenememesi eksisi yani. neticede çok iyi olmasa da iyi bir defansif orta saha performansı gösteriyor. ayrıca şampiyonlar ligi kadrosu açısından da bir rotasyon oyuncusu olarak çok yararlı.
beşiktaş ile özdeşleşen isim. sanmıyorum aynı maaş verilse bile banko 11 oynayacağı bir ekibe gideceğini. muhtemelen 35 gibi emekli olur beşiktaş'ta.
saat 17.00'da şenol güneş'le birlikte 23 şubat 2017 beşiktaş hapoel beer-sheva maçı için basın toplantısına katılacak olan ve bu basın toplantısına katılmasıyla ilk 11'de sahada yer alacağı neredeyse kesinleşen futbolcumuz.
6 aralık 2017 rb leipzig beşiktaş maçında sakatlık geçiren kontroller sonrası sol diz iç yan bağında gerilme ve kapsülde kısmi yırtık tespit edilen ve tedavisine başlanan futbolcumuz.
oynadığı hiç bir maçı biteremeyen oyuncu. artık iyice kabak tadı verdi. ayda yılda bir maç oynayacak, o maçlarda da her zaman bir şekilde sakatlanıyor. devre arasında acilen yolların ayrılması gerekiyor. tüm kariyeri tam bir hayal kırıklığı oldu.
  • /
  • 29