nedim şener

beraat etmiştir...

http://gundem.milliyet.com.tr/nedim-sener-e-beraat-/gundem/gundemdetay/31.05.2011/1396916/default.htm
sadece "yargılamayı etkilemek" suçundan beraat etmiştir. ki söz konusu davadan dolayı zaten tutuksuz yargılanmaktaytı. tutuklu yargılandığı terör örgütü üyesi olmak suçlamasından dolayı halen yargılanmaktadır.
"soruşturmacı gazeteci" namını her duyduğumda güldüğüm, neyi soruşturduğunu pek bir merak ettiğim şahıs...
dün doğum günü olan, halen olmayan sebeplerden dolayı içeride olan gazeteci. yılmaz özdil bugün kendisi hakkında oldukça duygusal bir yazı yazmış ve sabah sabah dağıtmıştır.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/19347561.asp
ergenekon soruşturmasının gizliliğini ihlal iddiasıyla yargılandığı davada, beraatine karar verilmiştir.

http://www.cumhuriyet.com.tr/?hn=298732&utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook
tutukluk hali oda tv davasından dolayı devam eden gazeteci. istiklal mahkemelerine demokratik olmadığı için laf söyleyenlere sevgiler
hrant dink cinayetinin perde arkasında neler döndüğünü yazdığı için, 1 yıla yakın süredir örgüt üyeliğinden tutuklu olan gazeteci. söz konusu cinayeti işleyen ve azmettirenler ise, örgüt üyeliği suçundan beraat etmiştir.
bugün itibariyle oda tv davasındaki tutukluluk hâli son bulmuştur. bizi, suçsuz olduğu halde 375 gün içeride yatan adamların tahliyesine bayram edecek noktaya getirenler utansın diyeceğim ama, çok naif bir dilek olur sanırım.
dün gece katıldığı canlı yayında gazetecilik dersi verirken, bu kadar çile çektiniz, pişman mısınız sorusuna;
ben halkım, halkın haber alma özgürlüğü de en önde gelen haktır. bu yüzden çektiklerim bir an olsun aklıma gelmiyor diyerek, bei benden alandır