o şimdi asker

külüstür arabaların arkasında yazan beni benden alan söz
döndüğünde çok yaklaşılmaması gerektiğini belirten
tuğba ekinci'nin çok ses getiren şarkılarından biri.
külüstürden ziyade tofaş'ın kuş serisi otomobillerinin arka camını süsleyen slogandır. asıl mesele edilmesi gereken de şudur ki; o denilen şahıs askere gider, gelir üstüne üstlük bir de çoluğa çocuğa karışır ama o yazı hep ordadır.
o tüfek omza yaparken sen bacak omza yapacaksın demektir.
konuşmayı özellikle askerlik hatıralarını anlatmayı seven erkeklerle birlikteyken kesinlikle karşılaşılmaması gereken yazıdır.
çünkü herifin bir fırsat olsa da anlatsam diye içi içini yemektedir.o sırada araba arkasında yada duvarda bu yazıyla karşılaşırsanız yarraklara yan bastınız demektir.bir başlar anlatmaya,sonu gelmez hiç,kafanı siker bırakır.bu böyle konuşurken yolda tanıdık birine rastlarsın misal,hah şimdi yırttım dersin,herif hikayeyi unutsun diye normalde selam verip geçeceğin adamla,çoluk-çocuk,iş-güç muhabbetlerine girersin falan.adam uzaklaştığında inşallah herif mevzuyu unutmuştur diye dua edersin ama unutmamıştır işte.hah,nerde kalmıştım diye tekrardan girer mevzuya.
özcan deniz başrolunu oynadığı sinema filmi
uzun dönem gittiyse onbeş ay kısa dönem gittiyse beş buçuk ay boyunca alfabemizin bir kişi eksik mücadele edeceği anlamıda çıkarılabilir.*
(bkz: ö şimdi asker)
(bkz: ilkokul şakaları)*