öğretmenler günü

gittiğin yerlerden yer tut optik başkan
unutmayacağız seni son holigan
her yıl 24 kasım da kutlanan güzel gün.
içlerinde kötü örnekler olsa da kıymetleri yeteri kadar bilinmeyen bu emekçilerin, hakkınca değer verildiği tek gündür.*
millet mektepleri'nin açılışı ve atatürk'ün başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 kasım günü 1981 yılından beri öğretmenler günü olarak kutlanır.
ilk okuldayken öğretmenlere hediye alma zorunluluğunu yaşadığımız, öğretmenler odasında hediyelerin yarıştırıldığı gündü.
avcarlıçürük ve leia'nın günüdür. kutlu ve mutlu olmasını dilediğimiz gündür. * *
dünyanın en kutsal mesleğini yapanların günüdür. saygıda kusur edilmemesi gereken tek meslek grubudur. hepsi birer insan üreten fabrikadır aslında. her yıl onlarca eser üretirler. unutulmamalıdır ki; (b: mermer parçası için heykeltıraş ne ise insan için öğretmen odur.)*
mustafa kemal atatürk'ün yolunda ilerleyen öğretmenlerin dolu dolu mutluluklarla karşılaşmasını umduğum geri kalanının ise "götümü ye" hakaretleriyle hiç umurumda olmadıklarını önemle belirtmek istediğim gün.
türkiye cumhuriyetinde biber gazı ve jop ile kutlanan gün.
2013 senesinde, görülmemiş bir tarzda kutlanan, mühim gün.
http://www.dailymotion.com/video/x17jh41_bakin-ogretmenlerimize-neler-yaptilar_news#.upıvtmuulgo.facebook
başta mustafa kemal atatürk'ün arkasından önce sözlük emekçilerinin sonra da bu işi hakkını vererek yapan tüm kisilerinin öğretmenler günü kutlu olsun.
birleşmiş milletler eğitim, bilim ve kültür örgüt tavsiyesiyle dünya`nın birçok ülkesinde 5 ekim'de kutlanan gün.
sefasını çiçekçilerin çektiği gün.