oğuzhan özyakup

  • /
  • 45
yediğimiz ilk golde topu kaptırması ve sonrasında rakibe basmak yerine ellerini açıp hakeme bakması kabul edilemez.cenkte de bu hastalık var.fener maçında aynısını o yapmıştı.beşiktaş oyuncusuna yakışmıyor bunlar.yeter!adam akıllı topunuzu oynayın.
(bkz: 10 şubat 2017 kardemir karabükspor beşiktaş maçı)
en başından beri kaptanlığını sorguladığım beşiktaş kaptanı. beşiktaş'ımızın en büyük hatalarından biri mental olarak hazır olmayan oyunculara kaptanlık pazubandını erkenden vermesi. bir oyuncu çok yetenekli olabilir, müthiş bir yıldız olabilir fakat kaptanlık vasfı başka şeydir. her zeki, kariyeri parlak, eğitimli insanın yönetici olamayacağı gibi... daha önceki dönemlerde bu pazubant; delgado, nobre, quaresma'ya da performanslarını yükseltmeleri için verildi, fakat pazubantın asıl işlevi bireysel performans yükseltmek değil saha içi liderini seçmektir. sen saha içi liderini doğru seçersen, sadece pazubandı taktığın adamın performansı değil, bütün takımın performansını yükseltmiş olursun. ne yazık ki beşiktaş'ımızda lider ruhlu oyuncu sayısı çok az. quaresma'yı lider ruhlu sayabiliriz, fakat o da fevri davranışlarından dolayı kaptanlık için uygun değil. geriye bir tek atiba hutchinson kalıyor.
hissediyorum, 19 şubat 2017 beşiktaş akhisar belediyespor maçında yıldızlaşacak.*

yetenekli, verimli topçu. lakin 2016-2017 turgay şeren sezonunda beklenen katkıyı veremedi şimdiye kadar. 14 maçımız kaldı. sadece ozi'nin eski performansına dönüşü bile şampiyonluk ihtimalimizi ciddi artırır. hadi be olm!
dün akşam* 121 pas girişiminde 113 başarılı pas atmıştır.

(bkz: ben tatmin oldum)
19 şubat 2017 beşiktaş akhisar belediyespor maçı'nda yapılan 717 pasın 121 ine imza atan ve tiki taka yı sahaya yayıp olgunlaştıran oyuncumuz. gol atmadı asist yapamadı diye belki silik ve vasat göründü ama pas organizasyonlarında hep o vardı ve paslaşmaları başlatıp maestro gibi yönetti bence. basit oynadı penaltısı verilmedi talisca nın golünden önceki şaşırtmalı pası gol vuruşu kadar olmasa da öldürücüydü. ama dahası lazım bize. çünkü yapabileceğini hepimiz biliyoruz.
sinan gümüş'e uvvv gs'yi uçuracak, yüzyılın forveti ronaldo fiziği-suarez bitiriciliği var diyenlerce

bruma'ya anadolu topçusuna iki çalım attı diye madride united'a 50 m euro'dan aşağı giderse zarar diyenlerce,

muslera'ya dünyanın en iyi 3-5 kalecisinden biri koy barça'ya madrid'e sırıtmaz diyenlerce(bana görede ligin en iyisi sırıtmazsa zaten barçada alır united'da alır ihtiyacı varsa senin verdiğin maaşı çerez parası diye verirler)

eren derdiyok'a sezon başı düzmedikleri methiye kalmayıp dola boynuma dola diye yalvardıkları adamı cenk tosun'a karşı övenlerce

abartıldığı iddia edilen futbolcu.
kontratı 3 sene daha uzatılan maestro. taraftarın kendisi hakkında net bir görüşü olmaması ilginç .kimine göre bir yıldız, kimine göre ise vasat bir yerli
cenk'in son 3 sezonda gösterdiği gelişimin yarısını gösteremeyen yıldız adayı

(bkz: soran olursa wonderkid dersiniz)
son 3 haftadır cehennemi garantilememi sağlayacağını düşündüğüm kişi
bir oğuzhanın yeri atiba'sının yanıdır.

ayrıca takımda saha görüşü en iyi olan oyuncudur. tolgay gibi bal yapmayan arı'ya bin defa tercih edilir.
bi level var atlamasi gereken sebebi bilinmez atlamiyo nedense. bak cenk e çalışınca oluyo demek ki. denemesi lazım ozzy nin. yoksa adam maestro
kendisine kaptanlık, üstüne de 10 numara verilerek. ağzına sıçılmış oyuncudur. takımda pepe,quaresma,adraino ,atiba gibi adamlar varken hadi, kaptanlığı verdin de , 10 numarayı vermek neyin kafası?
kendisi büyük yetenek ancak winner bir karakter değil. üstüne yıkılan ağır sorumluluk altında eziliyor. bu noktada eleştirim fikret orman ve yönetiminedir.
28 ekim 2017 aytemiz alanyaspor beşiktaş maçında ilk golün asistini yapmıştır. öyle bir asistti ki, gol kendisine yazılsa ses eden olmaz.
5 kasım 2017 göztepe beşiktaş maçı
nda yine kesik yemiştir. ilk 11'de yok. muhtemelen 60 gibi oyuna girecek.
yeteneği, oyun görüşü tartışılmaz. fakat son zamanlarda üzerinde hem baskı hem ağırlık söz konusu. tolgay'ın da ekstra istekli performansı kesik yemesine sebep oldu. sakin kafa çalışmaya devam etsin. beşiktaş için kıymetlidir.
halen beşiktaşta oynayan futbolcu.
kafa olarak kendisini takıma verebilirse hala başarılı olabileceğini düşündüğüm futbolcu. aksi taktirde bu beşiktaştaki son sezonu olur.
son iki sezonu vasat olarak bile geçiremeyen futbolcu.

(bkz: toparlan be oğlum!)
  • /
  • 45