ömer saybir

profesyonel basketbol kariyerine 1980-1981 sezonunda beşiktaş formasıyla başlayan, üç sezon beşiktaş'ta oynadıktan sonra sırasıyla efes pilsen, paşabahçe, galatasaray, oyak renault, kayseri meysuspor formalarını terleten, 1995-1996 sezonunda yeniden beşiktaş'a dönen ve en son 1996-1997 sezonunda itü forması ile izlediğim tek kollu canavar.

içeriden/dışarıdan sağ koluyla harikalar yaratan ömer aga'nın, 30.12.1995 tarihinde fenerbahçe ile abdi ipekçi spor salonu'nda oynadığımız maçta (vurgula: dallas comegys)'i tek koluyla atmış olduğu çift haneli sayılarla adeta delirtmiştir ki, 76-75 kazandığımız maçın son hücumunda comegys topu üç defa tiplemesine rağmen basket kaydına muvaffak olamamıştır. maçın yorumcusu mehmet baturalp'in -batur abi- bir an kendini kaptırarak "hadi comegys hadi comegys" diye bağırmasını unutamadım.

en son (vurgula: rashard griffith)'in ayazağa spor salonu'nda itü-tofaş maçında kendisinin üstünden smaçları takır takır vurmasıyla retinamı yırtmıştır. ah be agacım griffith senin dengin mi? lan griffith akranına çatsana!

o değil de.. bu entry'i kızılay maden suyu içerek yazdığıma inanamıyorum.
pek kimse bilmez ama 70'li yılların sonunda inönü stadı'nın önünde köfte starken, o dönemim beşiktaş şube başkanı tarafından ''oğlum senin boyun çok uzun gel bizim takıma seni bir deneyelim'' diyerek keşfedilmiştir. dolayısyla fundemantalı biraz soğanlıydı ömer abimizin.


diğer ömer için (bkz: ömer büyükaycan)
süleyman seba'nın konuk olduğu yemek organizasyonunun fotoğraflarına bakınca tanımakta zorlandığım eski toprak. saçlar iyice gitmiş, gözlüğe başlanmış.(başkanın hemen arkasında, ayakta...)

#318440