ota boka eylem yapan türk genci

popüler olmaya çalışan grupların*** harıl harıl aranıp konu bulmasından sonra kalabalık olmak için boşlukları dolduran gençtir.
her türlü modaya ayak uydurmayı eksik etmeyip, günümüz modası olan eylem yapmaya da ayak uydurmuş, çoğu zaman neye eylem yaptığını bile bilmeyen türk gencidir.
takdir ettiğim türk gencidir...bizim nesil gibi apolitik olmamaya çalışıp ülkesinde yaşadığı boktan olaylara karşı sessiz kalmayıp kıçını kaldırabilendir...
otu boku sineye çekip kös kös oturup göte giren kazığı seyreden türk gencinden daha yararlı türk gencidir.

geneli bana dokunmayan yılan bin yaşasın düsturunu benimsemiştir. yalnız bilmesi gereken bişey var ki eğer kılını kıpırdatmazsa yanlışa yanlış demezse gün gelicek o yılan ona da dokunucaktır.

o gün geldiğinde etrafında eylem yapıcak türk genci bulamazsa görürüm ben onun nazik götünü.
her boka sessiz kalıp keyfine bakan türk gencine tepki olarak yavaş yavaş kendini göstermeye başlayan ve şu ortamda olması gereken, ihtiyaç duyulan ve umut veren türk gencidir. sesini duyurmaya çalışanların nerelerde olduğu ortada, buna rağmen gençlik susmuyorsa ve sokaklara çıkmaktan korkmuyorsa, hâlâ umut var demektir. apolitik olup bir boktan anlamayınca da, eyem yapıp seslerini duyurmaya kalkışınca da tepki gören ve ne yapsa yaranamayan türk gencidir aynı zamanda.
bir elin nesi var iki elin sesi var sözünü kendine ilke edinmiş gençtir.

ayrıca büyüklerinin susma sustukça sıra sana gelecek sözünü duymuş, sıranın ona gelmemesi için elinden geleni yapmaya çalışan türk genci de olabilir pek tabi.