pantolonsuz sıçamamak

6. sınıftayken başıma gelmiş bir olaydır.
ilkokul bitmiş, mavi önlük yerine kravat takım elbise, spor ayakkabı yerine kundura giyilerek okula gidiliyor, bunun verdiği hava ile 5lere hava atıyoruz falan.

6. sınıfa geçip, artık tek hoca yerine her dersin hocası ayrı olduğu için, tek otoriteden kurtulduğumuzdan olsa gerek disiplinsizlik başladı bende ve arkadaşlarımda. ve biz ve başka bir 6. sınıf yaramaz öğrencilerden oluştuğumuz için cumhuriyetin ilk okullarından olan ana binadan ayrı olarak sadece iki derslikten oluşan bir binada okuyoruz.

bir gün karşı sınıfla maç yaparken karnım ağrımaya başladı. geçer diye devam ettim fakat geçmedi. tuvalete gidemiyorum çünkü ev dışında bir yere sıçmak adetim değil. gelgelelim ağrı hiç azalmadı aksine arttı. çaresiz kalmıştım. mecburdum. o gün ilk kez pantolonumu çıkarmadan sıçacaktım.

ilk kez böyle bir şey olduğu için zor olmuştu. uzun olmuştu. pek becerememiştim. ama elimi yıkayıp tekrar maça dönecektim, fakat hoca gelmiş herkes içeri girmişti.

kapıyı çalıp sınıfa girdim. hoca:
-nerdesin güneşe yürüyen çocuk? sen geç kalmazdın hiç.
+ üzerim battı top oynarken onu temizliyordum hocam.
- iyi geç hadi.

sonra yerime oturdum. fakat zaman geçtikçe pis bir koku burnuma ağırlaşarak geliyordu. acaba donuma mı sıçmıştım? b.k mu bulaşmıştı bi yerime. ama her tarafımı iyice kontrol ettiğim için benden gelmediğine emindim. yanımda oturan arkadaşıma ;
- lan osurdun mu? ne bu koku?
+ yürü lan ne osuracam. sınıfta ter kokusundan başka bi şey gelmiyor burnuma. gömlekle maç yapıyoz amınaqoym.
- hadi lan sende.

ders bitmek üzereyken birden ayakkabıma ilişti gözüm. oda neydi? ayakkabımın kenarında 6 aylık bebek kakası renginde b.k yapışmış duruyordu. kokunun kaynağı oydu. teneffüste duvar kenarından yürüyerek lavaboya vardım. su tuttukça b.k pantolonuma da sıçrıyordu. daha fazla sıçratmamak için peçete ile silmek lazımdı ama anlaşıldığı üzere o gün şanssızlığım haddinden fazlaydı. yani peçete de yoktu. mecbur boku elimle sıyırdım.

sonuç olarak bu pislikler ve zorluklarla dolu o günde ilk kez evden başka bir yere,pantolonumu çıkarmadan sıçmış. üstelik bunu bile becerememiş boku elimle sıyırmak zorunda kalmıştım.