platonik aşka aşık bünye

anlayamadığım insan. uzaktan sever,konuşamaz,konuşmakta istemez,hayaliylen götürür.
git konuş ya da ben konuşayım senin yerine dediğin zaman ; yok ben böyle mutluyum ,iyiyim ayağı yapar.
hay anasını dedirtir sana.
pornoya aşık bir bünye gibidir.saçmadır. s.keyim böyle aşkın ızdırabını affedersiniz.*
(i: herkes mazoşist,herkes mazoşist,la gidin bi denginizi bulun,mutlu olun,üreyin) dedirten bünyedir..
ortada "aşk" kavramının değiştirilmesi ile çıkan bir durum söz konusudur.platonik aşk bir görüntüye ve isme aşık olup,tapma hali diye açıklanabilir.ilk evresi cesaretsizliktir;bu dönem boyunca kişi sevdiceğe söyleyemez bir türlü hislerini.ikinci evre hayal etmektir;kişi sevdiceği sürekli hayal eder,düşünür.eğer o yanında olsa yapabileceği,yaşayabileceği,hissedebileceği şeyleri düşler.son evre tanrılaştırma;kişinin sevdiceğini olduğundan çok farklı yaşamasıdır,bir nevi şizofren virajıdır.bu dönemde kişi artık konuşmak dahi istemez,sebebi hayallerindeki kişiyle somut gerçekliğin çelişkisinde yatar.kişi sevdiceğini birkaç ay görmezse(ki dayanamayacağını söylerler,ama kesinlikle çok kolay dayanılacaktır)tekrar normale dönecektir,onun için yaptığı şey eliyle duman yakalamaktan farksız olacaktır.ama bu tür bünyeler yine birinden hoşlandığında aynı şeyleri yaşayabilme oranlarına sahiptir.bu oran düşük olsa da(%30) hayatları için hisler ilk titreştiği anda gereğini yapmalıdırlar.
karşıksız aşkların insanı olmuş kişilerin ben böyle seviyorum diyip kendine inkar biçimidir ben platonik aşklara aşığım cümlesi.

oysa kişinin kendi de ister karşılık bulsun. ama bu gönül denen şey hep en imkansızına tutulur. zor olanı sever. ki zaten aşk kolay bir olgu değildir. bu sefer kendini aldatır. olmayacağını bildiği için ben böyle platonik iyiyim abi der. karşındakinin şu an durduğu yerde kalıcı olmasını ister. kaybetme riskini göze alamaz. isterseniz korkak deyin bu insanlara size ne korkucam lan dese de içinden tabi korkuyorum olm ya hayatımdan çekip giderse der.

sonuç olarak platonik olan insanlara iyi davranın çünkü onlara zaten aşk denen illet yeterince yükleniyor. *