popmundo

popmundo *, oyuncuların sanal bir müzik endüstrisi içerisinde şöhret için birbirleriyle yarıştıkları bir online rol yapma oyunudur. oyun gerçek zamanlı oynanır ve siz bilgisayar başında değilken bile devam eder.

tabi ki herkes müzik yapacak diye bir şart koymuyor oyun. siyaset, hırsız, polis, aile kurmak... birçok şeçeneği değerlendirip kararınızı veriyorsunuz. bu karardan dönmek yine size kalmış. ilk başlarda karışık ve can sıkıcı dursa da bir zaman sonra ikinci hayatınızı kurmuş oluyorsunuz. oyunda her 56 günde bir yıl atmasına karşın oyuncuları rl 3-4-5 sene bıkmadan usanmadan devam eder.
oyun içinde karşılaştığınız bütün karakterler dünyanın dört bir yanından oyuna katılan gerçek insanlardır.
tamı tamına 6 (altı) yılımı verdiğim roleplaying oyun.

müzik kariyeri, çoluk çocuk, evlilik, konserler, ödüller, klipler, radyo listeleri... ve daha neler neler. o kadar çok ayrıntısı var ki, bu yüzden sevdim sanırım. geçtiğimiz yıl karakterim hakkın rahmetine kavuştu. hep düşünürdüm ölürse ne yaparım diye. hayatımın yoğun bir zamanına denk geldiğinden üzülmeye fırsatım olmamıştı. ama sonraları yıkıcı bir boşluk yarattığı kesin. sen tut, aileni kur, yeteneklerini 10*lara ulaştır, müzik kariyerinde basamakları tırnaklarınla kazıya kazıya çık, sonra bi' gün karakterin bakımsızlıktan ölsün... olacak iş değil.

aynı oyunu oynayan abimin çocuğu olunca hala oldum diye sevindiren, çocuğum olunca anneme koşup ''anneeeeaaağğğ torunun olduuuğğ'' diye kadıncağızı dumurlara uğratan, şimdilerde pek özlediğim oyuna yeniden başlasak mı naapsak ya?

düzeltme: resmen 6 yılmış oha!
ölen karakterin tekrar geri döndürebildiği oyun. yetenekler ve diğer özellikler aynı olmakla birlikte çoluk çocuğum da hep ölmüş. *

62 yaşında bir rock star olarak kaldığım yerden devam edeceğim.
çünkü rock'n roll bebeyim!

ve bir de işsizim.