radyodan kayıt yapmak

internetin henüz hayatımıza girmediği yıllarda sevilen şarkıları kaydetmek için kullanılan yöntem...başka bir seçenek yoktu keza o dönemlerde...ya orjinal albüm alcaktınız ya da radyodan istek yapıp eliniz rew tuşunda bekleyecektiniz...güzeldi lakin tek sıkıntısı dj arkadaşların şarkılar çalarken içine radyo jingle ı atmalarıydı...
zamanında çok sayıda karışık kaset sahibi olmama vesile olan olaydır. sırf o zamanlardaki o heyecan anlamını kaybetmesin diye, o dönem kaydetmek için beklediğim şarkıları çok sık dinlemem.
kayıt yapılacak kasedin üst kısmındaki boşlukları ya bir bant aracılığıyla ya da bir parça kağıt sıkıştırarak kapatılması gereken bir zamanların kayıt şekli.
evimize alınan ilk teyp'in heyecanı ile deliler gibi yaptığım hadisedir.aslında bu dönemin sonlarına denk gelebilmişimdir yaşım nedeni ile,fakat saatlerce tarkan şarkılarını beklemişimdir de...eskiden şunlar bunlar vardı tribine girmek istemem ama,bir pazardan dönerken annemin bana tarkanın kasedini alması şarkılara ayrı bir anlam yüklemiştir o zaman.şimdi olsa dinleyeceğim şarkılar değil,zaten konu şarkıda değil;herhangi birşeye, bazı olaylar ile kıymet yüklemektir.