recep tayyip erdoğan'ı sevmeyip yaptığı tünellerden geçmek

en başa edit: malum süreçlerde kızdırdığım, trollediğim herkesten özür dilerim. yetiştiğim çevreden ötürü böyle düşünüyordum. üniversiteye başlayıp olgunlaştığımda, kendi doğrularımı görmeye başladığım zaman; kafa yapım değişti, görüşlerim, hayata bakışım hepsi değişti. bunu yeni entrylerimde farketmişsinizdir zaten, ama yine de bu editi yapmak istedim.

atatürk'ün kurduğu ülkede atatürkçü olmayanlar yaşayamaz diyenlere verilecek en iyi cevap.

rte'yi sevmeyip onun hükümeti döneminde yaptırdığı yüzlerce tünelden geçen kişinin durumudur. şimdi bazıları der; vergisini ödüyoruz yapacak tabi. e be kardeşim bundan önceki hükümetler zamanında öpücük mü ödüyordunuz? onlar da vergi alıyordu. onlar ne bok yemeye yapmadı.

not : konu tünel değil bütün icraatlardır.

ana fikir : bu ülke belli bir kesimin değil hepimizindir. bu entry'deki amaç mesaj vermektir. anlayana tabi. yoksa vergisini veren herkesin bu ülkede yapılanlardan yararlanmaya tabiki hakkı vardır.
"atatürk'ün kurduğu ülkede atatürkçü olmayan yaşayamaz" diyen kafa ile aynı olan kafadan çıkma durum.

iki cümleyi kuran da gerizekalıdır. açık açık söylüyorum. geri zekalıdır.
baska şansının olmaması durumudur
alternatif olarak başka tünel bulamayan insan işidir. bulsa eminim geçer.
#283903

atalarımın kanlarıyla beslenip büyüyen bu topraklarda yaşamanın hak olduğunu düşünürsek rte * nin tünelleri batsındır. öteki %50 *nin bu konuda vefa göstermesini beklemek en büyük hatadır.
rte nin iyi görünmek için yaptığı icraatların sadece perde önünde olduğunu, perde arkasında asıl tiyatronun döndüğünün görüp de görmemezlikten gelen "ama abi tünel yaptı, metrobüs yaptı, bok yaptı, püsür yaptı" diyen kraldan çok kralcılar oldukça o tünelin o ucu boka çıkar benden söylemesi
hayatınızı tehlikeye atmak istemiyorsanız, yapmamanız gereken eylem.

http://video.cnnturk.com/2011/haber/3/31/1-yil-once-yapilan-duble-yol-coktu
http://www.focushaber.com/videogaleri/marmaris-te-duble-yol-coktu-v-34659
http://www.yuksekovahaber.com/haber/duble-yol-coktu--50190.htm
http://www.haber53.com/56098_duble-yol-coktu.html
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/19863560.asp
boğaziçi köprüsü yapılırken köprüye karşı çıkan bir kesimin halen bu köprüyü kullanmadığı göz önüne alınırsa gerçekten olabilecek eylem.
bizim memlekette her tip adam var, şaşırmam böyle bir durum olursa.
siyasilerin insanları ötekileştirme eyleminin çok güzel sonuçlandığını gösteren vaziyet.

sözlüğe yakışmayan bir başlık olmuştur. bu mevzuların * * çoktan aşılmış olması gerekiyordu. o kadar büyük asıl meseleler varken... vallahi çok yazık.
madem yüzde elli ona oy verdi diye diğer yüzde elli de ona oy vermişçesine moda girip atıp tutuyor bu adam; ona oy vermeyenlere amaaan vermesinler ben bildiğimi yaparım onlar da uysun, nasıl olsa başa geldim diyor. o zaman yaptığı yollar, tüneller için de aynı şeyi düşünecek. ayrıca diğer hükümetlerin yapmaması ekstrem bi durumdu yapmadılar eleştirilir, söylenir ama yapılması gereken bi şey yapılınca sırf diğerleri yapmamıştı diye aman tayyip ne güzel yaptı diye her fırsatta söylenmesi saçmadır. bu bi annenin ' yemek yaptım bugün daha ne yapayım?' diyip de çocuklarının sorunlarıyla ilgilenmemesi gibi.
ana teması "akp yol yaptı" olan faşizan düşünce biçimi.

bu yol muhabbeti biraz internet muhabbetine benziyor. "zamanında internetten işlem mi yapabiliyordunuz akp geldi şimdi işlemlerimizi hep internetten yapabiliyoruz" mantığını ciddi ciddi savunan insan çok fazla bu ülkede. sanırım internetin ülkemizdeki geçmişini 1940lara falan daynıyor sanıyorlar.

neyse konudan sapmayalım yol meselesine gelelim. önce şurada bir anlaşalım duble yolların önemli bir kısmının finansörü dünya bankası. hibe ya da uzun vadeli krediler vererek dünya bankası duble yol yapımını teşvik etti. mesela karadeniz sahil yolu'nun yapımına 90lı yılların sonlarında başlanmıştı. o zamanlarda orada yaşayan biri olarak gayet iyi hatırlıyorum. yani bu yol yapımı işi projelendirilmişti ve hangi hükümet olsaydı zaten yapılacaktı. ayrıca 10 yıl tek başına iktidar olup da icraat olarak "yol yaptık" demek bana pek de makul gelmiyor açıkçası.

bir de bu söylemin birleştirici olduğunu düşünen arkadaşlar var. bence oldukça komik. en az halkı bizim %50 ve diğer %50 diye ayrıştırıp, halkı birleştirdiğini düşünen başbakan kadar komik.
tünelleri babasının parasıyla mı yapmış?

elalemden para iste, o parayı elde edebilmek için milleti soy , soyduğun miktarın 10'da 1 'i ile yol, tünel yap, 10 da 9 unu kendine yandaşlarına indiregandi yap.

oldu güzelim. hırsızlığın adı yol olmuş, siz yolunuzu bulmuşsunuz.

haram zıkkım olsun.
diğer hükümetlerde de rte yandaşlarının yapmak zorunda kaldıkları eylem. ama ilk entry de verilen örnek bence yerinde değil.

atla eşşeği karşılaştırmak olmaz çünkü. başlıktaki şahısla ilgili örnek verilmesi gerekiyorsa kendi akranlarıyla ilgili örnek verilmelidir. 2sinin de

ülkeyi yönetmiş olması aynı akran olduklarını göstermez bu arada.

verilen anafikir doğrudur, atatürkü sevmeyen türkiyede yaşamasın önermesiyle benzerdir ama olayı atatürk ve bu şahısla ilişkilendirerek yapmak çok tehlikelidir. farkında olmadan örneklerle bile rte yi atatürkle kıyaslar olduk. bu kıyas rte yi yüceltir atatürkün kemiklerini sızlatır. konuya hak versemde örneği kabullenmem mümkün değil.