recep tayyip erdoğan

  • /
  • 21
yıldırım demirören'in sürekli kulüplerin borçlarını eleştirmesinin baş mimarı. sevgili eski başkanımız; devletin nasıl yönetildiğinin ve devlet kurumlarının durumunu en iyi anlatan örnek bence. kim hangi göreve nasıl geliyor, nereden buyruk alınıyor, nereden emirler geliyor.
başkanlık sistemi şahsım için istediğim bir sistem değildir, milletim için istiyorum minvalinde bir cümle kuran kişi. kahkaha attırdı.
türk futbolunu yöneten asıl kişi.
şike davasında aziz yıldırım suçu ıspatsız olduğu dönemlerde hapis yattı. hüküm yedikten sonra ise 1 gün hapis yatmadı. 3 temmuzdan sonra ilk zamanlar medyadaki adamlarını aziz'in üstüne yürüttü. aziz'le anlaşınca aynı şike şike diye yırtınan adamlar fener'i aklar oldu. trabzon'un kupa hayalleri de suya düştü.
bu kişi üstüne hiç ama hiiiç vazife değilken milli takım teknik direktörünü atadı. bunu ben değil, yanlısı rasim ozan kütahyalı söylüyor.
yine bu kişi süper lig'den bal ligine kadar tüm takım taraftarlarının nefret ettiği(elbette cimbom/fener taraftarı bayılıyor ama çaktırmıyor) yıldırım demirören'i federasyon başkanı yapıyor. bjk, ts, bursa gibi birçok kulüp bu kişiyle papaz olmamak için alyhine işler yapan yd'yi başkan seçiyor.
yeter mi? yetmez. her ne kadar yd-ft projesi gözükse de ve bazıları için ay projesi olarak adlandırılsa da 14 yabancı kuralı bu kişinin başında olduğu devletin icraatıdır. zira 14 yabancı kuralı olmasaydı fener kümeye oynardı. bu kişi ise 2 takımın tepede olduğu sistemi devam ettiriyor. bu bir devlet projesi ve sürüyor.
kendi atadığı başbakana darbe yapan tarafsız cumhurbaşkanı. bu günleri de bize gösterdi ya allah ondan razı olsun (!)
elini nereye atsa kurutuyor arkadaş! neyse ki yabancı sermayeye karışacak kadar okkalı değil de, hâlâ ekonomi dibe vurmadı.

ulan bir ülkenin futbol federasyonu başkanı, futbol milli takımı teknik direktörü ve futbol milli takım kaptanı nasıl bir siyasinin götünün kılı olur? böyle bir yapı ortaya çıkaran topluma, demokrasi ne gerek?
hidayet türkoğlu'nu basketbol ceo'su olarak görmekten sıkılan cumhurbaşkanı. gel demiş sen, spordan sorumlu danışman ol.
https://pbs.twimg.com/media/cn1lu9ixeaamıyf.jpg
araayı bozduğu ruya ile yeniden ilişkileri toparlamak için kremlin sarayına çıkan cumhurbaşkanı
donald trump'ın başkan seçilmesinin ardından başlayan trump karşıtı protestolara da değinen cumhurbaşkanı.

--alıntı--

eğer bir yerde huzur varsa, barış varsa, ekonomi her şey iyi gidiyorsa batı hemen oraya saldırmaya başlıyor. şu an amerika'da olanları görüyorsunuz. istedikleri başkan olmadı da diye sayın trump'a nasıl saldırdıkları ortada. durun bakalım. sandıktan çıktı, bir saygı duyun. nasıl bir çalışma ortaya konulacak, bu bir görülsün. ne yazacaksanız ondan sonra yazın. bu da kimin dünya'da demokrasiye saygılı olduğunu göstermesi bakımından çok çok önemli.

--alıntı--
kendisine inananların dünya hakimi olmasını istediği* eski amatör futbolcu.

dün yine milli duygu istismarına girmiş.

alıntı--

biz tek bayrak, şehidimizin kanının rengi, hilal bağımsızlığımızın ifadesi, her yıldız bir şehittir. bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.

alıntı--

ama onlar diğerleri gibi istismar değil eser siyaseti yapıyorlarmış. öyle diyor kendileri. ulan sen cumhurbaşkanı iken kürt illerinde akepe'ye oy isterken kürtçe kuran sallıyordun hitler'in incil salladığı gibi. din ve milliyetçilik en kolay istismar edilecek olgulardır. bunu iyi yapıyor.
''günümüz şehirleri insana huzur vermiyor. beton, beton, beton... orada ruh yok; huzur yok.'' diyerek farklı bir seviyeye geçmiş olan kişi.
belediye başkanlarının atamayla göreve gelmesinin daha doğru olduğunu ve 2019 yılında bu konunun gündeme geleceğini söyleyen türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanı
katıldığı spor programında yabancı kısıtlamasının 2019'a kadar konuşulmasının fayda getirmeyeceğini dile getiren cumhurbaşkanı. kontratlar devam etmekte olduğundan şuan böyle bir karar kulüpleri zora sokabilir, ifadelerine yer vermiştir.
17 kasım 2017 tarihinde ''dolardaki şişkinliğin kalkacağına inanıyorum.'' açıklaması yapan kişi. açıklamadan önce usd/try 3.86 iken sonrasında 3.89 oldu.
siyaset gereği midir bilmiyorum ama dün ak dediğine bugün kara diyebilen cumhurbaşkanımız. sürekli bir birini tutmayan açıklamalar yapar ama ilginçtir ki bu oy verenleri tarafından sorgulanmaz koşulsuz bağlıdırlar çünkü. üzülüyorum bu hallerine
otokratik lider nedir sorunun üç kelimeden oluşan cevabıdır kendisi. nasıl bir talihsizlik bizimkisi hayatımın şimdilik 17 senesi kendisinin iktidarda olduğu zamana denk gelmiştir.

hayır daha kötüsü de var sen kalk 4.5 milyar yaşında olan gezenin bu dönemine denk gel, şanssız bir nesiliz.
  • /
  • 21