rerere rarara gassaray gassaray cimbombom

muhtelemen klavyenin tuşlarına rastgele basılmak suretiyle elde edilmiş olan, yaratıcı(!) galatasaray taraftarı ürünü, bir acayip tezahüratımsı.

tezahüratın kendisinden daha trajikomik olan bir şey varsa o da; bir stad dolusu adamın, bu harf yığınıyla kendinden geçebiliyor olmasıdır.

çok ilginç insanlar vesselam.
kendi tuttuğu takımın adını dahi doğru söylemeyen taraftarın söylediği anlamsız söz öbeği.

gassaray?
yıllardır düşünürüm hala çözemedi;cimbom nedir ya nasıl bir anlamı olabilir nasıl bir kafada çıkmıştır bu sözlük lütfen ama ya
--- alıntı ---

1957 yilinda o zamanki tribun liderimiz i murtaza abimiz guney amerikanin amazon nehrine timsah avina cikmistir. yanina rehber olarakda jim isimli avusturalyali arkadasinida almistir.jim avusturalyali oldugu icin timsahlar hakkinda bilgisi coktur. murtaza abimiz ise timsahi sadece gulhane parkinda gormustur. zaten bugunki discovery channel da crocodile hunter isimli programiyla izledigimiz timsah avcisi, murtaza abimizin yaninda bulunan ve rehberlik yapan jim'in oz ve oz amcasinin ogludur.

simdi gel gelelim cim bom bom kelimesinin nereden gelmistir. bildiginiz gibi malum cim sozcugu o zamanki avusturalyali rehberlik yapan jim"in isminden uyarlanmistir. ıngilizcede "j" harfi turkcemizde "c" sesi verdigi icin , sozcuk "j" harfinle degil "c " harfiyle yazilir.

o zamanin amigosu murtaza abimiz ( nur icinde yatsin) eger nehirde timsah gorurse jim'in eline silahini alip hazir olmasi icin "bom bom" kelimesini soyler.tipki silah patladiginda cikan ses gibi, yani bom!! bom!!. murtaza abimiz samiyende dogup buyumus, ve hic bir zaman yurt disina cikmamistir. taaki bu bahsettigim timsah avina kadar. bu yuzdende ingilizcesi yoktur. onun icin jim'i timsah gordugunde hazir olmasi icin "jim, bom bom!!!" diyerek timsah gordugunu ve jim'in eline silahini almasini anlatmak istemistir.

murtaza abimiz haftalar suren timsah avindan sonra liglerinde baslamasiyla samiyene geri donmustur. tribunde amazon nehrinde basindan gecenleri anlatir. tribunler gulmekten yerlere yatarlar. olay tribunlerde agizdan agiza yayilir ve hep beraber cim bom bom !!! diye tempo tutarlar.

--- alıntı ---

yazık.
20. yüzyıl tezahüratları icin. saldır cimbom okey let's go!

bu da o içkence dolu o sahneler.

http://www.youtube.com/watch?v=g0zxztunpss
ilk olarak bir türk filminde duyduğumu hatırladığım tezahürat. çok pis de takılıyordu dile. ayşecik'ti galiba söyleyen.
yabancı futbolcuların ne anladığını merak ettiğim tezahürat. bir dünya adam mideden garip garip sesler çıkarıyor
#82109 bir gese li tarafından yazılan yazı. şakaysa kendi kendileriyle ta..ak geçiyor bunlar. *