ricky minard

virtus bologna'da oynayan 30 yaşındaki oyun kurucu. vatan gazetesi'nin haberine göre curtis jerrells'ın yerine beşiktaş erkek basketbol takımı'na gelmesi gündemde imiş.
klâsik oyun kurucudan daha çok 2-3 numara oynayabilen bir başka deyişle point guard'dan ziyade shooting guard mevkine karşılık gelen 1.96 boyundaki abd'li oyuncu. 2011 yılında unics kazan formasıyla eurocup şampiyonluğu yaşadı. italya liginde de sıkça forma giydiği için oradan kendisini tanıyan sergio scariolo yönetimindeki khimki'de de oynamış.

anladığım kadarıyla olası transferi hâlinde bir numarada tutku açık, iki numarada dönüşümlü olarak ricky minard- daniel ewing ikilisi oynayabilir.
gereksiz ötesi bir transferdir. asla jerrells'tan iyi değildir. ayrıca şu anki rotasyon içersinde de gereksizdir. zira 1 numarada tutku, can ve 2 numarada ewing, muratcan gibi adamlar var iken fark yaratamayacak bu tip kısa bir adama ihtiyaç yok. bu noktada gereken adam içeride sayı üretebilecek bir uzundur.
-- alıntı--

"david hawkins benzeri bir oyuncu. sert, penetresi, post-up'ı olan, iki sahada da etkili olan ricky minard'ın işi bugün bitebilir. tutku ve can'ın önünü açmanın da doğru olacağı görüşündeyim"

-- alıntı--*
-- alıntı--

“henüz netleşen bir şey yok. ancak epey mesafe kat ettik. jerrells’ı rusya’ya götürmeyeceğiz. minard’ı euroleague’de oynatmamız çok zor. zaten bu hamleyi daha çok lig için yapıyoruz. minard 2-3 oynayan bir oyuncu ve bu bölgeye katkı verecek. oyun kurucu bölgesi için türk isimlere güveniyorum. tutku ve can bu bölgede süre alacak. ewing de katkı verecektir."

-- alıntı--*
-- alıntı--

virtus bologna, resmi sitesinden, oyuncusu ricky minard için beşiktaş'tan teklif almadığını ve oyuncuyu satmayacağını açıkladı.

-- alıntı--

http://www.virtus.it/spnewsdettaglio.asp?ıd=9941
twitter hesabından, takımdan * ayrıldığını açıklayan oyuncu. iş iyice yılan hikâyesine döndü ama, geliyor galiba.

https://twitter.com/rickyminardjr/status/304346580717273088
https://twitter.com/rickyminardjr/status/304353663374209024
-- alıntı--

"son 2 idmana çıkmayan ve rusya’ya götürülmeyen jerrells’in yerine virtus bologna’dan transfer edilen 30 yaşındaki ricky minard’ın euroleague kadrosuna alındığı öğrenildi. abd’li oyuncunun khimki maçında forma giymeyeceği ancak diğer karşılaşmalarda süre alacağı belirtildi."

-- alıntı--

adam bizim 5 numaramız "dev" falker'dan sadece 1 cm kısa. evet yanlış duymadınız. 1 cm.
http://www.euroleague.net/euroleaguenews/transactions/2012-13-signings/i/109295/7224
-- alıntı--

beşiktaş'ın yeni transferi ricky minard az önce istanbul'a geldi. beşiktaş, jerrells'la sözleşmesinin feshinde 100.000 $ indirimi kabul ettirdi, minard'ı yıllık 110.000 $'a getirdi.

-- alıntı--

https://www.bjk.com.tr/tr/haber/54831/
bugün olympiacos maçında gösterdiği performans takım için çok önemliydi, umut verdi.
28 şubat 2013 beşiktaş olympiacos piraeus maçında, olympiakos oyuncuları tarafından blok manyağı edilen oyuncumuz.
22 mart 2013 beşiktaş montepaschi siena maçı'nda gösterdiği 14 sayı 3 ribaund 4 asistlik performansıyla ve yürekten mücadelesiyle ön plâna çıkan oyuncu. oyunda kaldığı müddetçe bununla da yetinmeyerek bobby brown'u harika savunmuştur. maçın bitimine 3-4 dakika kala lenslerinden biri düşünce sinirlenip ötekini de çıkarıp atmış ve maça öyle devam ederek oyunu ne kadar istediğini göstermiştir.

sadece 5 nisan 2013 beşiktaş fenerbahçe ülker maçı özelinde değil; ilk 1-2 haftayı saymazsak neredeyse geldiğinden bu yana sergilediği arzusu, hırsı ve performansıyla iyiden iyiye beşiktaş erkek basketbol takımı'nın ateşleyicisi hâline gelen oyuncu. ilk isyan, ilk başkaldırı hep ondan geliyor. ne yalan söyleyeyim keşke sezon başında patrick christopher'ın yerine transfer edilmiş olsaydı diye içimden geçirmiyor değilim.
arada sırada çocukları kayınvalideye bırakmaktadır.

https://twitter.com/rickyminardjr/status/320519651043979266/photo/1
en çok karakter koyan oyuncumuz. tartışılmaz.
--alıntı--

ricky minard bu sezon 13 maçta 17 defa üçlük denedi ve hiç isabet kaydedemedi.

--alıntı--

http://tblstat.net/pd.asp?p=2476
  • /
  • 2