roy keane

nottingham forest, manchester united ve celtic formalarından anımsadığımız eskinin ön orta sahası, şimdinin teknik adamı olan asabi mi asabi, atarlı mı atarlı, giderli mi gider li, kabadayı mı kabadayı irish man. adının kasımpaşaspor'un hocalığı için geçmesi ile muzipçe sırıtıyor bu fakir. hatta espiri yapası geliyor. içimizdeki irlandalılar deyü...
ileriki dönemlerde maç sonraları türk skor basınına ayar üstüne ayar vereceğini düşündüğüm bıçkın insan.

ayrıca sırf kendisi için irlanda formamı giyip kasımpaşa maçına gidebilirim, 'başkan bi gel de maçtan sonra irish pub yapalım' diye teklifimi de iletirim.
eric cantona'nın, takım kaptanı olduğu yıllarda* takım arkadaşlarına devamlı öğütlediği "rakip defansçılardan her zaman bir doz daha sert olmak zorundasınız. size tekme atmak için iki kere düşünmeliler." düsturunu futbolculuk yıllarında bir adım ileriye götürmüş kişilik.

http://tinyurl.com/6ewna8c

her ne kadar hırsını, takıma ve arkadaşlarına sahip çıkmasını takdir edilesi bulsam da kasti tekmelerini ve rakibi provoke etmeye yönelik hareketlerini unutmak pek olası değil. bu nedenle sevmediğim pek az irlandalı'dan biridir.*

ha bu arada kasımpaşa diyolla. adam demek ki stadın bir kaç sokak üstünde irish pub* olduğunu duymuşsa...
kasımpaşasporun başına geçmesiyle birlikte türk futbolundaki yabancı hayranlığını gözümüze sokacak adam. lan metin diyadin'in bu adamdan teknik direktör olarak ne eksiği vardı?
an itibariyle istanbul'a adım atan teknik adam
eşi istanbul'u beğenmediği için istanbul'dan götüm götüm geri dönmek zorunda kalan teknik adam. yengeyi metrobüse falan mı bindirdiler acaba, nasıl soğumuş 1 günde istanbul'dan merak ettim.
eşi istanbul'a gelmek istemediği için kasımpaşa macerası başlamadan biten menajer.

benim anlamadığım, irlandalı kadın böyle kapris yapmaz. ataları kıtlık çekmiş,annesi babası bağımsızlık savaşı görmüş insanlar bunlar, istanbul'u beğenmemek de ne oluyormuş, hiç yakıştı mı? kesin ingilizdir bu theresa,bir ingilizlik, bir nemrutluk vardır diye düşünüyorum.

bu arada bu kadın roy abi futbolcuyken real madrid'i reddedip celtic'e transfer olmasını sağlamış. şimdi öğrendim bunu,sözlerimi geri alıyorum.celtic'i real madrid'den üstte tutan kadın her erkeğe nasip olmalı bence. kesin bir bildiği vardır theresa yengemizin.
5 mart 2013 manchester united real madrid maçında çıkan kırmızı kart için "hakemin kararı doğruydu." yorumunu yapan hoca.


-- spoiler--

keane'nin takımdan ayrılması çok iyi oldu. oyuncular arasında huzursuzluk yaratıyordu. çok ilginç bir karakteri vardı ve kendini peter pan sanıyordu. ayakları çekmeyeye başladığında eksi performansından uzaklaştığını anladı. takımdan kendi isteğiyle ayrılmasaydı, ben yollarımızı ayıracaktım

-- spoiler--

*
alex ferguson'nun çalışmayı sevdiği problemler çocukların başında gelir. sivri dili, gereksiz agresifliğiyle nam salmış oyuncu. keane yaparsa karakter koyar hürriyet yaparsa kasap olur bu da bizim yabancı hayranlığımız olsa gerek
bu adam psikomanyak bir orta saha idi. ruh hastası olduğu her halinden belliydi.