sadri şener in yurtdışı yasağının kaldırılması

fenerliler tarafından tepkiyle karşılanmış karar.kadıköy'de toplanma ihtimalleri var!*
(bkz: buradan yetkililere sesleniyorum)
---------------alıntı---------------

trabzonspor kulübü başkanı sadri şener hakkında, futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında konulan yurt dışına çıkış yasağı kaldırıldı.

istanbul nöbetçi 12. ağır ceza mahkemesi, soruşturma kapsamında daha önce mahkemece ifadesinin alınmasının ardından hakkında yurt dışına çıkış yasağı konularak serbest bırakılan trabzonspor kulübü bakanı şener'in avukatlarınca mahkemeye yapılan itirazı değerlendirdi.

nöbetçi hakimlik, soruşturmanın geldiği aşama ve dosya kapsamını göz önüne alarak, şener hakkında çıkarılan yurt dışına çıkış yasağının kaldırılmasına hükmetti.

itirazı değerlendiren nöbetçi hakimin, taleple ilgili olarak soruşturmayı yürüten özel yetkili istanbul cumhuriyet savcısı mehmet berk'in görüşünü sorduğu, berk'in de mahkemeye, ''(b: şener'in yurt dışına çıkış yasağının, mahkemece belirlenecek bir kefalet karşılığında kaldırılması)'' görüşünü bildirdiği öğrenildi.

soruşturma kapsamında gözaltında tutulduğu istanbul emniyet müdürlüğü ekiplerince 12 temmuz'da beşiktaş'taki istanbul adliyesine getirilen ve savcı mehmet berk'e ifade veren şener, savcılık sorgusunun ardından 200 bin tl kefalet karşılığında serbest bırakılması talebiyle istanbul nöbetçi 12. ağır ceza mahkemesine sevk edilmişti.

nöbetçi hakimlik de şener'i, hakkında yurt dışına çıkış yasağı koyarak serbest bırakmıştı.
---------------alıntı---------------
takımının şampiyonlar ligi maçlarını götünü yaya yaya izler avrupada.
federasyon için "hangi işini düzgün yapmışlar ki bu yapsınlar" şeklinde söylemlere sebep olabilecek olaydır.

arkadaş o adam sanki başka bir davadan mı almıştı o cezayı da şimdi kalkıp cezayı kaldırıyorsun? ne içiyorsunuz allah aşkına bize de söylesenize. bu kadar aptalca kararlar nasıl alınıyor gerçekten çok merak ediyorum artık.

hayır federasyon bir aptallık master merkezi falan da bizim mi haberimiz yok? bir tane akıllı adam gelmez mi oraya anlamadım ki.