şairler parkı

  • /
  • 7
uzun bir aradan snra vodafone arena'nın açılış maçı olan 11 nisan 2016 beşiktaş bursaspor maçı öncesinde ziyaret ettiğim bazılarımız için kutsal mekan. abartısız 2 bin kişi flan vardı herhalde ortalık berbat durumdaydı, eskiden bu gençler kazan'ın bahçesinde takılır, biz şairlerde daha sakin bir ortamda maçı beklerdik. görünen o ki önümüzdeki sene bu iş pek öyle olmayacak.
geçmiş güzel günlerde yapılan dost sohbetlerinin özlendiği mekan.

"büyük eylemlerin bazen küçük fotoğrafları olur. 2004-2005 yıllarında şimdilerde (eşber abi ve suavi dostun katıldığı bu sohbet tam olarak 12 mart 2005 tarihinde yapılmış) maç günleri bira ve idrar kokusundan geçilmeyen şairler parkında beşiktaşlı şair, yazar ve sanatçılarla beşiktaş ve edebiyat muhabbetleri düzenlerdik halkın takımı olarak. amacımız taraftarlığın sadece alkol ve küfür demek olmadığını göstermekti. bugünden bakınca ne kadar enteresan geliyor..."
22 aralık 2019 fenerbahçe beşiktaş maçı öncesi taraftarımızın yoğun toplanma alanlarından biri geçtiğimiz günlerde paktta ateş yakmak isteyenler tarafından zarar verilen melih cevdet anday heykeli halen yerine konmamış.
  • /
  • 7