şan ökten

aramızdan ayrılışının 24. yıldönümünde * kabri başında anılacak olan eski yöneticimiz.

http://www.bjk.com.tr/tr/haberler.php?h_no=21115
arma şehidi olduğunu henüz öğrendiğim, her zaman en güzel şekilde hatırlanacak olan "adam"dır.

http://sairlerparki.blogspot.com/2011/07/besiktasn-sehidi-san-okten.html
gözlerini sımsıkı kapat ağabey.

http://tinyurl.com/cyjjknx
kabri bulunduğu mezarlığın en tepesinde yer alan efsane genel kaptanımız. beşiktaş'taki yeri gibi, geneli kontrol altında tutacak gibi.
25 yıl olmuş beşiktaş'a kamp yeri bakmaya giderken abant'ta trafik kazası geçirip aramızdan ayrılalı. adıyla şanıyla ökten... delirtmeye veya çıldırtmaya ihtiyaç duymadan siyah-beyaz kartonları kırpıp başına şapka yapan babaları ve çocukları, sessizce hizmet edip gitti. ama ne gidiş... gösterişsiz bir ceket, vakur bir kravat, gülen bir çift göz...

bugün arma aşkında indirime gitmeden nakkaştepe'de temize çekiyoruz tüm sözleşmelerimizi.
vefatının 26. yılında da hafızamızdan çıkmayan, beşiktaş'ın şan ağabeyi. huzur içinde uyu.
sözde değil özde "feda" demiş , beşiktaş'a kamp yeri bakmaya giderken hayata gözlerini yummuş , bugün ölümünün 26.yılı olan büyük insan. ruhu şad , mekanı cennet olsun.
şan ökten tesisleri

şan ökten özelinde, zamanında tutulmayan sözler defterine şimdilerde tjk başkanı olan serdal adalı'ya ithafen yazılmış yazıya konu olmuş beşiktaş'ın şehidi.

-- spoiler--

sevdiğinin, inandığının peşinden gidip, uğrunda ölmek herkesin harcı değildir. büyük bir tutku, sadakat, cesaret ister. herkese nasip olmaz bunların tümü. beşiktaş’ın eşsiz tarihi bunu sonuna kadar yaşamış kişilerle doludur. bunlardan biri de şan ökten’dir.

beşiktaş’ta yöneticilik yapan şan ökten, tüm hayatını ve enerjisini beşiktaş’a adamaktan çekinmemiş, ilk sözü her daim beşiktaş olmuştur.

87 temmuz’unda yine beşiktaş için yolları aşındıran şan ökten, geçirdiği trafik kazası sonucunda ağır yaralanmış ve 24 temmuz’da hayata gözlerini yumarak beşiktaş’ın şehidi olmuştur. ruhu şad olsun.

şan ökten’i yitirişimizin 22. yılında, temmuz 2009′da sonbarikat’ta bu sözlerle anıyorduk şan ökten`imizi… sonra mütahitin biri çıkıp, “benim param çok, istediğimi yaparım” anlayışı ile “bjk şan ökten kamp tesisleri”nin ismini değiştirmeye kalkıyordu… tabi bu işe kalkışacağına bin pişman olup, yerine oturdu o tarihlerde…

imza kampanyası başlatanlar, bu rezilliğe dur diyenler ve bulundukları her platformda bu konuyu gündeme getirenler, yönetimin “bir yanlış karar” daha vermesine engel oldular… ve onların sayesinde, şan ökten`in dişiyle tırnağınla yaptığı çimentosunu kumunu kattığı, mimar kızının projelendirdiği tesis, beşiktaş’ın şehidi “şan ökten” adı ile sonsuza kadar yaşayacak ve anılacaktı…

lakin mesele’nin bir diğer boyutu, tesisin şu anki hali…

belli bir yaşın üzerindeki beşiktaş’lılar iyi hatırlarlar. “semt takımı beşiktaş” kimliğinin perçinlediği yerdir fulya şan ökten kamp tesisleri…

fulya projesinin devamında o gün ki tartışmalarda çok şey söylendi… sözler verildi… ama bugünkü somut durum ortada…

tesisin ana girişi beton bir duvar ile kapatılmış… tesisin üstü siyah bir kumaş ile örtülmüş… camları kırık halde…

verilen sözlerin tutularak, eski güzel günlerine döneceği günü bekliyor…

bir söz daha verildi geçen günlerde. sayın serdar adalı, ailecek bu tesisi restore edip bjk’ya kazandıracağının sözünü verdi.

biz de sonbarikat olarak tesisin durumunu yakından takip etmeye söz veriyoruz.

tutulmayan sözler defterine bu da yazılırsa, onu da günü gelir okuruz.

şimdilik takipteyiz…http://www.facebook.com/album.php?id=204015873879&aid=287716-- spoiler--

ben henüz üç aylıkken gözlerini yuman yiğit beşiktaşlı. bakıldığında yine yakın tarihte kaybettiğimiz abimiz. 50 sene sonra bu isimler elbette ki anılacak ama; beşiktaş kulübü için bu derece cömert olan insanlar olacak mı acaba?
sürekli gözümde elinde benzin bidonlarıyla soyunma odasına girmiş adam silüeti canlanıyor.

bazen diyorum da iyi ki erken göçüp gitmişsin bu dünyadan şan abi , bu günlerimizi görmemişsin, imkansızlıklar içinde yaptığın fedakarlıkları görüp, şimdiki yöneticilerimizin milyonlarca doları oynamayan oynatmayan yabancılara peşkeş çekmesi, ödenen tazminatlar, yenilen haklar.

iyi ki erken gitmişsin bu dünyadan şan abi.

sen, takım zorda kalınca sırtında benzin bidonu taşımış güzel insan, şimdi takım zorda kalınca insanlar pılısını pırtısını toplayıp kaçacak delik arıyorlar.

şimdi görseydin bunları, eminim tekrar benzin bidonu taşırdın şan abi, bunları yakmak için.

iyi ki erken gitmişsin bu dünyadan şan abi.

ruhun şad olsun...

-- alıntı--

"yollar var yollar uzun. hüzündür sonu hüzün."

-- alıntı--

https://www.youtube.com/watch?v=osebhfhkıqg